Kwart Nederlandse ict-banen verdwijnt
Gartner verwacht belangrijke verschuiving naar lage-lonen landen
Een kwart van de ict-arbeidsplaatsen in westerse landen wordt de komende zes jaar verplaatst naar offshore-landen als India, China of Rusland. Voor Nederland betekent dit dat we rekening moeten houden met een verlies van circa vijftigduizend arbeidsplaatsen.
Die voorspelling deed Gartner-analist Roger Cox onlangs tijdens het Gartner Symposium/ITxpo in Barcelona. Hoewel Cox aangaf dat in het westen tegelijkertijd nieuwe ict-arbeidsplaatsen zullen worden gecreëerd, gaat het toch om een forse verschuiving van werkgelegenheid."Wij hanteren iets andere cijfers en percentages, maar we komen in grote lijnen tot dezelfde conclusie", zegt Marcel Warmerdam, research director van IDC in Amsterdam. "Wij schatten dat in Nederland een kwart miljoen mensen hun brood verdienen met ict. Twintig- tot vijfentwintigduizend van die arbeidsplaatsen verdwijnen de komende jaren richting India en anderen landen."
De overheid, zo stelt Warmerdam, gaat er vanuit dat het aantal arbeidsplaatsen op het gebied van ict zal blijven toenemen. Dat klopt dus niet. Hoewel een uitsplitsing naar bijvoorbeeld ict-aanbieders en -gebruikers nog niet te maken is, staan volgens Warmerdam onder andere functies op het gebied programmering en beheer op de tocht.
"We zullen ons moeten afvragen wat er voor Nederland overblijft", reageert Sylvia Roelofs van belangenvereniging Nederland-ICT. "We doen momenteel zelf een onderzoek, dus ik weet niet of deze cijfers inderdaad kloppen. Een kwart lijkt me wellicht wat veel. Maar globale uitbesteding is natuurlijk wel een duidelijke en in onze visie onomkeerbare trend. Nederland zal zich dus moeten afvragen waar zij dan wel innovatief is."< BR>
Videotorial
Neomax: 'First people, then systems'
Directeur Neomax, Stephan Bosman over zijn bedrijf: 'Neomax staat voor: First people, then systems. Daarom staat jouw carrière bij ons echt centraal.'
Videotorial
Group IT dienstverlener binnen PostNL
Marcel Krom, CIO PostNL: 'Wij zijn naast de overheid een van de grootste werkgevers van Nederland. Daarom hebben wij ook grote processen te beheersen. Group IT speelt daar een bijzondere rol in.'
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
08-02 Exxellence niet naar rechter om 'pijnloze migratie'
08-02 Nokia verplaatst smartphoneproductie naar India
08-02 Reseller verliest slag om het groene huishouden
08-02 Blue Coat MACH5 kan versleutelde Flash Video aan
08-02 Atos wint opnieuw aanbesteding Dimpact
08-02 Cordys benoemt Art Landro tot CEO
08-02 Hadoop lijkt een alleskunner
08-02 Nij Smellinghe live met geïntegreerd hartrevalidatiedossier
08-02 'Nieuwe cookiewet is eenvoudig te omzeilen'
Populair

