Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Novell pareert SCO

27 november 2003 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Novell neemt de handschoen opnieuw op tegen Unix-erfgenaam SCO. Eerstgenoemde softwareleverancier hoopt door Linux weer winstgevend te kunnen worden. Ondertussen adviseert onderzoeksbureau Gartner bedrijven niet te zwichten voor de licentie-eisen van SCO.

President Jack Messman heeft vorige week de Linux-plannen van Novell verder uiteengezet. Het bedrijf wil de technologie en producten van de overgenomen firma’s Suse en Ximian zo snel mogelijk integreren met de eigen programmatuur. SCO beweert dat Novell hiermee een overeenkomst schendt dat het niet zal concurreren met de Unixware-leverancier. Messman ontkent dit.
De topman verwacht nieuwe inkomsten uit producten en diensten voor Linux. Novell heeft dat hard nodig: de financiële resultaten voor het vierde kwartaal vielen tegen. Het verlies bereikte een dieptepunt van 109 miljoen dollar, terwijl dat vorig jaar nog 91,6 miljoen was. De omzet is met 4,5 procent gedaald naar 286,7 miljoen dollar.

Migratieplannen

Analist George Weiss van Gartner roept bedrijven die Linux gebruiken op de hele zaak af te wachten en in de tussentijd niet in te gaan op SCO’s licentieprogramma. Volgens Weiss betekent een negatieve uitkomst in de rechtszaak tegen IBM het einde voor SCO. Hij adviseert gebruikers van diens Unix-varianten dan ook migratieplannen te ontwikkelen.
De analist merkt op dat SCO zijn eigen voortbestaan als softwarebedrijf bedreigt. "De juridische en financiële aspecten van de rechtszaken eisen in toenemende mate de aandacht van het bedrijf op. Bovendien krijgt het advocatenkantoor van SCO een alsmaar sterkere positie om zijn eigen beloning te bepalen."
Het door SCO in de arm genomen advocatenkantoor Boies, Schiller & Flexner ontvangt nu aandelen ter waarde van 7,9 miljoen dollar. Daarnaast krijgt het één miljoen in contanten, zo blijkt uit de afschrijving van negen miljoen dollar die SCO in zijn vierde kwartaal heeft opgevoerd. Verder krijgt het juristenbureau 20 procent van een eventuele schikking met IBM of hetzelfde percentage van een mogelijke overname van SCO. Dit komt met de huidige beurswaarde neer op een slordige vijftig miljoen dollar.< BR>

Meer over

LinuxUnix

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Werkplek & Beheer

    Nominaties: 10 sterke ict-projecten in het mkb

    Data & AI

    Nominaties: 10 veelbelovende tech startups

    Cloud & Infrastructuur

    Nominaties: 10 grootzakelijke projecten

    Amsterdam
    Cloud & Infrastructuur

    Amsterdam kiest KPN voor private cloud

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs