Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

IBM rukt op in open-databasemarkt

20 mei 1999 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Roy op het Veld
Roy op het Veld

IBM zet met een nieuwe versie van zijn DB2-database nieuwe stappen op de softwaremarkt voor open systemen. Meest opmerkelijk aan versie 6.1 van DB2 zijn de uitgebreide migratietools. Deze gereedschappen vereenvoudigen het overstappen van Oracle-, Informix-, Sybase- en Microsoft-databases naar DB2.

DB2 was al beschikbaar op niet-IBM-platformen, maar met de migratietools rukt IBM verder op in de databasemarkt voor open systemen. Historisch gezien is het bedrijf vooral sterk in eigen systeemomgevingen zoals S/390 en AS/400.
Afgelopen week kondigde IBM versie 6.1 aan; 31 juli komt het op de markt. DB2 draait op de Unix-varianten AIX, HP-UX en Solaris, op Windows NT en OS/2. De migratiefunctionaliteit is weliswaar de meest opvallende nieuwigheid, maar minder in het oog lopend dan de vorige opwaardering van DB2, waarbij de database objecten als datatypes kon verwerken.

Prestaties

Naast migratietools heeft IBM zijn database op tal van punten verbeterd. DB2 ondersteunt nu ook de Internetstandaard XML (eXtended Markup Language). Maar minstens even belangrijk zijn de prestatieverbeteringen van de database. Volgens IBM wijzen testen uit dat de erp-software van Baan, SAP en Peoplesoft in combinatie met DB2 versie 6.1 tussen de 20 en 120 procent beter presteren dan met vorige versies van de database.
Om niet bij de concurrenten achter te blijven komt ook IBM met een Linux-versie van DB2. Het is nog niet bekend of Linux-gebruikers moeten betalen voor de databasesoftware. Analisten verwachten dat het bedrijf een uitgeklede versie gratis op de website beschikbaar stelt en dat de volledige versie tegen betaling bij IBM te koop is.

Oracle voorbij

Volgens Janet Perna, binnen IBM verantwoordelijk voor DB2, liggen de financiële resultaten op database-gebied in het eerste kwartaal in lijn met die van vorig jaar. Volgens Dataquest, de cijferafdeling van onderzoeksbureau Gartner Group, streefde IBM concurrent Oracle in 1998 voorbij waar het gaat om opbrengsten op de databasemarkt. Opgemerkt moet worden dat IBM’s hoge maandelijkse tarieven op mainframe- en AS/400-databases in die cijfers zijn meegenomen. Oracle is primair actief op Unix-platformen en Windows NT. Op deze markten is Oracle nog steeds dominant.

Meer over

DB2ECMInformix

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Werkplek & Beheer

    Nominaties: 10 sterke ict-projecten in het mkb

    Data & AI

    Nominaties: 10 veelbelovende tech startups

    Cloud & Infrastructuur

    Nominaties: 10 grootzakelijke projecten

    Amsterdam
    Cloud & Infrastructuur

    Amsterdam kiest KPN voor private cloud

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs