Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Java komt stapje dichter bij echte standaardisatie

01 juli 1999 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De European Computer Manufacturers Association (Ecma) heeft de Java-technologie van Sun Microsystems met een meerderheidsstem aangenomen als standaard-in-wording. Deze standaardisatiegroep zal zijn goedgekeurde specificatie indienen bij de International Standards Organisation (ISO) die het wellicht dit jaar nog ratificeert.

Voor dat doel heeft de Ecma nu een technische commissie (TC41) benoemd die de specificatie voor Java verder moet uitwerken. Deze erkenning van Suns Java-technologie heeft echter ook een keerzijde. Volgens het oorspronkelijke voorstel van het bedrijf zou de Ecma opereren volgens richtlijnen die Sun zou opstellen. De standaardisatie-organisatie heeft zijn technische commissie echter vrijgesteld van die richtlijnen. Sun lijkt dus enige controle over Java uit handen te geven.

Microsoft vóór

De stemming waarmee de Ecma het voorstel aannam, was enigszins verrassend. Sun, Intel en – opvallend genoeg – Microsoft kozen vóór de acceptatie van Java, terwijl Hewlett-Packard en NEC zich onthielden van een keuze. Compaq stemde tegen het voorstel. De plotselinge steun van Java-tegenstander Microsoft is echter niet geheel onbaatzuchtig. Het bedrijf wil namelijk eigen verbeteringen toevoegen aan Java. "We hebben al een lijst met voorstellen die we willen indienen", zegt Microsoft-afgevaardigde John Montgomery. Het bedrijf wil zijn wensen officieel kenbaar maken op de eerste bijeenkomst van de Ecma-commissie, die op 11 augustus plaatsvindt.
Jim Mitchell, vice-president bij Sun, vreest dat de verbeteringen van Microsoft neerkomen op meer vervuiling van het Java-platform. Hij zegt dat zijn bedrijf nog steeds de rechten heeft op de technologie en dat het niet verder zal gaan met het Ecma-standaardisatieproces indien Microsoft de specificatie weet te belasten met diens eigen technologie. Montgomery ziet hierin een mogelijk struikelblok: "Er zijn nog wel enkele lastige punten die in toekomstige bijeenkomsten uitgepraat moeten worden. Het is met name nog niet duidelijk hoe Sun de Ecma zal toestaan gebruik te maken van zijn intellectuele auteursrecht op Java."  JB

Meer over

JavaNetworking

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    DDA waarschuwt: ai‑golf legt zwakte datacentersector bloot

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Werkplek & Beheer

    Nominaties: 10 sterke ict-projecten in het mkb

    Data & AI

    Nominaties: 10 veelbelovende tech startups

    Cloud & Infrastructuur

    Nominaties: 10 grootzakelijke projecten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs