Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Shell helpt Logica CMG

01 mei 2003 - 22:00AchtergrondGovernance & Privacy
Rik Sanders
Rik Sanders

Logica CMG is tot voorkeursleverancier bij Shell gebombardeerd. Daardoor kan de automatiseerder meedoen aan alle interessante softwaretenders. Eén daarvan heeft al tot resultaat geleid: Logica CMG implementeert een SAP-oplossing voor Shell Europe Oil Products.

Energievallei
Logica CMG maakte tevens bekend dat het deelneemt in Energy Valley, een initiatief van de drie noordelijke provincies en de Gasunie om Europese energiebedrijven te concentreren in Noord-Nederland. De automatiseerder wil een shared services centre opzetten, gericht op het leveren van ict-producten en -diensten aan de olie-, gas- en elektriciteitssector. Het heeft in Groningen 170 consultants in de energiesector rondlopen.
Deze SAP-applicatie helpt mee de operationele processen binnen Shell Europe Oil Products te standaardiseren. Het Shell-onderdeel wil naar een standaardisatie en vereenvoudiging van processen en systemen, waarmee het de kosten beter onder controle denkt te houden. De implementatie van het SAP-systeem vindt plaats in het Verenigd Koninkrijk, Ierland, Duitsland, Italië, Iberië, Griekenland en Scandinavië, met centrale ondersteuning vanuit Nederland. De contractwaarde kan de komende twee jaar oplopen tot twintig miljoen euro.
Dit contract is het eerste dat valt binnen de kersverse raamovereenkomst tussen Shell en Logica CMG. De ict-dienstverlener beweert dat de verbeterde geografische spreiding als gevolg van de fusie tussen Logica en CMG de doorslaggevende factor vormde voor Shell om deze overeenkomst te sluiten. Hierdoor mag de automatiseerder als voorkeursleverancier meedoen aan alle internationale softwaretenders binnen de Shell Groep. Overigens waren zowel Logica als CMG reeds ict-partners van de oliemaatschappij.

Nieuwste kennis

Opmerkelijk is dat de SAP-implementatie bij de Europese olieproductentak van Shell niet wordt uitgevoerd door Shell Information Technology International (Siti). Bij deze ict-divisie van Shell, die over SAP-expertise beschikt, werken wereldwijd tienduizend mensen (inclusief ingehuurden). In Nederland zijn er 685 automatiseerders werkzaam. Een woordvoerder van de multinational laat weten dat Siti voor grote projecten altijd met partners werkt. Hij wijst bijvoorbeeld op het project Group Infrastructure & Desktop, waarbij Getronics wereldwijd op een standaard manier 85duizend werkplekken inricht en ondersteunt. "De eigen medewerkers weten veel van de Shell-systemen en onze zakelijke processen. Specifieke kennis over bepaalde ict-onderwerpen huren we doorgaans in. Het is een flexibele manier om de nieuwste expertise in huis te halen en vormt een aanvulling op de eigen deskundigheid."
Met betrekking tot de SAP-implementatie zegt de zegsman dat Logica CMG samenwerkt met zowel Siti-personeel als gebruikers van de Shell-organisatie. < BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Klachtenregen bij Autoriteit Persoonsgegevens

    Governance & Privacy

    Kort: Danthas ICT in handen van Your.Cloud, Rabobank moderniseert compliance (en meer)

    Governance & Privacy

    DigiD en Mijn Overheid extra versleuteld

    Overheid

    Defensie zoekt alternatief voor Palantir-software

    Security & Awareness

    Spoelstra Spreekt: Geen gezicht

    EDIC EU digitaal
    Overheid

    Zo wil de EU los komen van Amerikaanse tech

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs