Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

UWV-rekencentrum naar Brussel

14 april 2005 - 22:00AchtergrondGovernance & Privacy
Rik Sanders
Rik Sanders

IBM gaat in Brussel een nieuw rekencentrum voor het UWV (Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen) bouwen. Dat is een uitvloeisel van het definitieve contract dat beide partijen onlangs gesloten hebben.

Het zevenjarig contract heeft een waarde van 250 miljoen euro. IBM schakelt Capgemini in bij de migratie van de datacenters die het UWV nu gebruikt naar één IBM-datacenter. UWV verwacht de efficiëntie en de flexibiliteit van zijn informatiehuishouding te verbeteren door de vier huidige toepassings- en infrastructuuromgevingen te consolideren tot één standaardomgeving.
Opmerkelijk is dat de nieuwe datakrachtcentrale voor het UWV wordt ingebouwd in het bestaande On Demand-rekencentrum van IBM in Brussel. “Hier kunnen wij pieken en dalen in de gevraagde it-capaciteit opvangen”, zegt een woordvoerster van IBM. “In plaats van uitgaan van de maximale capaciteit bouwen we voor klanten flexibiliteit in: vraagt bijvoorbeeld UWV om meer capaciteit, dan betaalt het extra; is er minder nodig, dan gaan de kosten omlaag.” In Nederland beschikt IBM niet over zo’n ‘computercentrum-op-aanvraag’. Wel zal een team van UWV’ers en IBM’ers voor de it-aansturing een etage gebruiken op het nieuwe hoofdkantoor van het uitvoeringsinstituut in Amsterdam.
UWV houdt zich bezig met de inning van premies en uitbetaling van werknemersuitkeringen van Nederlanders. Navraag bij het College Bescherming Persoonsgegevens (CPB) leert dat het geen probleem is om dit soort gegevensverwerkingen, waarbij informatie van burgers betrokken is, over de landsgrenzen uit te voeren. Een CPB-zegsvrouw legt uit dat ‘doorgifte van gegevens’ binnen de Europese Unie mag, al behoort een organisatie zich te houden aan de Europese privacyrichtlijn voor het zorgvuldig verwerken van gegevens, bijvoorbeeld via het instellen van een adequate informatiebeveiliging. Voor privacygevoelige dataverwerking in landen buiten de EU dient een vergunning bij de wetgever te worden aangevraagd. Het CPB toetst wel, maar eigenlijk alleen als er aanleiding toe is.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Contract ondertekenen
    Overheid

    Verlenging IBM-contract kost UWV 70 miljoen

    Data
    Cloud & Infrastructuur

    UWV steekt lastige datacenter-tender in nieuwe jas

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs