Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Schaarste overtrokken

25 augustus 2006 - 07:17AchtergrondCarrière
Rian van Heur
Rian van Heur

Verschillende onderzoeken stellen dat het ict-salaris minder hard stijgt dan het gemiddelde salaris. Dat maakt het onwaarschijnlijk dat er een enorme schaarste aan ict-professionals is.

Het salaris van de ict’er stijgt minder hard dan het salaris van werknemers in andere sectoren. Het nettosalaris van de ict-manager of professional steeg het afgelopen jaar met 0,4 procent, blijkt uit onderzoek van Ernst & Young. Ook volgens de Eprom Beloningsmonitor van het eerste kwartaal blijkt dat de ict-salarissen toen vergeleken met een kwartaal eerder gemiddeld 0,4 procent zijn gestegen. Het gemiddelde salaris steeg bijna 2 procent. Eprom concludeert daarom het de vaak genoemde schaarste aan ict-professionals niet enorm kan zijn. “Dit is een herhaling van de overtrokken schaarsteberichten van de beroepsgroep. Die hebben tot nu toe altijd geleid tot hogere beloningen. Het uitblijven van beloningsstijgingen in deze beroepsgroep kan betekenen dat de ict het hypen heeft afgeleerd en steviger met beide benen op de grond blijft staan”.

Starters

Ook Judith Bokhorst, consultant bij De Breed & Partners, merkt dat het salaris van automatiseerders minder hard stijgt dan dat van werknemers in andere sectoren. Bokhorst denkt dat de minimale stijging vooral te danken is aan het aantal starters op de markt. “Zij halen het gemiddelde salaris omlaag.” Directrice van de Informatica en Communicatie Academie van de Hogeschool Arnhem Nijmegen Ella Hueting merkt ook dat de mensen niet zijn aan te slepen. “De studenten die willen werken vinden na drie maanden een baan. Vooral hbo’ers die kunnen programmeren zijn gewild”.

Hoofd personeelszaken van Info Support Herman Gerdsen heeft juist het gevoel dat er minder starters zijn dan vier jaar geleden. “De grote ict-bedrijven zijn terughoudend met het aannemen van starters. De markt vraagt ervaring”. Gerdsen wijt de minimale stijging van het ict-salaris aan het feit dat ict-ondernemingen voorzichtiger zijn geworden. “Hopelijk hebben ze wat geleerd van de hype van vier jaar geleden. Bovendien staat de prijs van arbeid onder druk door globalisering. In de lagelonenlanden werken steeds meer ict’ers.”

Hueting wijst er wel op dat dit jaar nog een grote uitstroom van ict’ers zal plaatsvinden. “De mensen die nu afstuderen zijn zo’n vier tot vijf jaar geleden aan een studie begonnen, tijdens de internetboom. Na deze jaren zal het aantal afstudeerders teruglopen tot 50 procent van het huidige aantal.”

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Dijkbewaking: high performers weten wát ze moeten beschermen

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Carrière

    Nominaties: wie wordt CxO van het jaar?

    Carrière

    Nominaties: wie wordt it-talent van het jaar?

    Carrière

    Per­so­neels­te­kort stuwt in­ves­te­rin­gen in au­to­ma­ti­se­ring en ai

    Carrière

    Bestuurders buitenspel, 6 keer strijd in de bedrijfstop

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs