Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Toekomstbeelden financiers en directeuren in telecomsector loopt ver uiteen

09 oktober 2003 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

De visies van directeuren en investeerders uit de telecomsector op het lot en de toekomst van deze bedrijfstak verschillen van elkaar als dag en nacht. Is markt zich werkelijk aan het herstellen?

Directeuren van telecombedrijven zien in hun betere bedrijfsprestaties de eerste tekenen van marktherstel in de telecombranche. Zij denken dat hun eigen bedrijven het flink beter zullen doen en verwachten alleen bij concurrenten nog consolidatie. Investeerders blijven sceptisch over marktherstel en plaatsen nog steeds vraagtekens bij de toekomst van veel telecombedrijven.
Dit zijn kort gezegd de twee verschillende toekomstbeelden die opdoemen uit de internationale studie ‘Breaking away: leading the telecommunications turnaround’ van Ernst & Young. Het accountantskantoor stelde het onderzoek samen uit discussies met enkele tientallen topmanagers over de hele wereld. Nederlandse directeuren zijn niet geïnterviewd, wel Franse en Britse managers.

Positief

"Het rapport geeft goed weer dat telecomdirecteuren opnieuw een positieve kijk op de toekomst van hun organisaties hebben", zegt Martin van Dam, die als accountant veel boeken van Nederlandse telecom- en mediabedrijven controleert. Veel bedrijven hebben opnieuw een positieve kasstroom bereikt of opereren winstgevend en denken zelfs na over nieuwe investeringen. Alleen zijn enige vraagtekens bij dit positieve beeld wel op zijn plaats, meent Van Dam. "Ouders zeggen immers ook altijd dat het goed gaat met hun kinderen op school."
Het zijn de investeerders die het gebrek aan zelfkritiek bij telecomdirecteuren rechttrekken door aan te geven dat zij nog steeds weinig reden zien om nieuwe activiteiten van geld te voorzien. Belangrijke reden is dat de herstructureringsmaatregelen van veel telecombedrijven niet afdoende zijn. Bedrijven hebben in hun kosten gesneden door personeel te lozen. De meeste infrastructuurvoorzieningen zijn met rust gelaten, terwijl er op bijna alle deelgebieden binnen de telecommarkt een overcapaciteit is. "Investeerders beseffen dat het moeilijk is om winstgevende activiteiten te beginnen in een overvolle markt", meent Van Dam. Aan de sturing en het dienstenaanbod van telecombedrijven is in veel gevallen te weinig gesleuteld.

Breedband

De weg naar volledig marktherstel zal dan ook niet over rozen gaan en door ondernemingen veelal op eigen kracht gerealiseerd moeten worden. Dat besef is ook in de markt aanwezig. De meeste telecombedrijven rekenen niet op scheutige investeerders de komende jaren. Een aantal telecombedrijven heeft zijn schaapjes op het droge gehaald door de schulden via de aandeelhouders te saneren. Versatel en UPC zijn daar voorbeelden van.
Nieuwe diensten en producten zullen de meeste bedrijven ook financieren uit eigen voorzieningen. Veel partijen ruiken volgens Van Dam een marktkans door nieuwe breedbandaansluitingen op het huisadres te realiseren. "Het is de eerste stap op weg naar het aanbieden van nieuwe diensten. Alleen zie je ook in deze relatief nieuwe markt gelijk al de eerste tekenen van consolidatie." Van Dam constateert dat Versatel-dochter Zonnet met een adsl-product onder de vijftien euro het succes van menig bedrijfsplan op losse schroeven zet.< BR>

Meer over

NetworkingTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Werkplek & Beheer

    Nominaties: 10 sterke ict-projecten in het mkb

    Data & AI

    Nominaties: 10 veelbelovende tech startups

    Cloud & Infrastructuur

    Nominaties: 10 grootzakelijke projecten

    Amsterdam
    Cloud & Infrastructuur

    Amsterdam kiest KPN voor private cloud

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs