Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Beveiliging vecht terug

22 april 2004 - 22:00AchtergrondSecurity & Awareness
Kim Loohuis
Kim Loohuis

Het Texaanse beveiligingsbedrijf Symbiot brengt in samenwerking met Apple het ‘Intelligent Security Infrastructure Management System’ (Isims) op de markt. Het product onderhoudt de beveiliging van een netwerk, staat op de uitkijk voor vijandige aanvallen, en kan tegenaanvallen uitvoeren.

Tot zover niets nieuws onder de zon. Het bijzondere van Isims is zijn vermogen om op intelligente wijze te reageren op zulke aanvallen, zelfs tot en met een tegenaanval op inbraken. Het platform bestaat uit hardware (Apple Xserve G5), software, ondersteuning en een abonnement op de ‘kwetsbaarhedendatabank’ van Symbiot. Het wordt ingebouwd in een netwerk en kan samenwerken met bestaande infrastructuur zoals vpn’s, firewalls en preventiesystemen. Zodra Isims is aangesloten, begint het de netwerkactiviteit te monitoren waarmee het automatisch een risicoraamwerk samenstelt. Met behulp van dat raamwerk kan het bepalen of er een aanval wordt uitgevoerd op het netwerk en wat voor soort aanval dat is.

Oog om oog

Symbiot-president Michael Erwin: “We doen al jaren onderzoek naar een manier voor bedrijven om te meten hoe effectief hun beveiliging is. Het simpel plaatsen van een muur om je netwerk is niet meer voldoende. Het platform geeft bedrijven de mogelijkheid om een tegenaanval te plannen en uit te voeren. Deze strategie is ontstaan door militaire kennis van eeuwen te combineren met diplomatieke relaties en juridische bronnen. Zo zijn we gekomen tot een praktische oplossing voor bedrijven. De tegenaanval is niet geforceerd, maar volgt een militair model voor het toepassen van ‘geslaagde beantwoording’ tegen vijandelijke aanvallers.” Dit houdt in dat een bedrijf niet zomaar tegen iedere aanvaller tegenaanvallen kan gaan uitvoeren, maar dat het eerst een rijtje vragen moet beantwoorden van het systeem. Vervolgens is er nog een aantal andere mogelijkheden voordat een bedrijf over kan gaan tot een tegenaanval, zoals het blokkeren van verkeer, het ‘in quarantaine plaatsen’ van de aanval of het aanpassen van bandbreedte. Symbiot benadrukt dat de uiterste drie maatregelen (binnendringen bij de aanvaller, tegenaanval van dezelfde omvang als de aanval en een tegenaanval die veel omvangrijker is dan de originele aanval) alleen in uiterste gevallen gebruikt mogen worden. Het blijft de juridische aspecten van deze maatregelen in de gaten houden; in sommige gevallen kan ervoor gekozen worden de beschikbaarheid van de tegenaanvallen te beperken.< BR>

Meer over

Netwerkbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Actuele cyberdreigingen in kaart gebracht

    Een uitgebreid threat report (2026) met trends, tactieken en risico’s voor complexe IT-omgevingen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Dijkbewaking: high performers weten wát ze moeten beschermen

    Governance & Privacy

    DigiD en Mijn Overheid extra versleuteld

    Security & Awareness

    Nominaties: 10 stevige Cyber resilience-projecten

    shutterstock_2726036819 Ivan Marc
    Security & Awareness

    Kort: Sensire koopt Dyzle, Privacy First waarschuwt voor digitaal ID (en meer)

    cloudsoevereiniteit EU
    Cloud & Infrastructuur

    Techwereld vrij positief over Europese pakket voor digitale soevereiniteit

    Financiële dienstverlening

    ING en Worldline voeren eerste Europese agentic betaling in productie uit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs