Model Driven Architecture
Process management & Innovation
Expert van Computable voor de topics: Beheer en Development
MeerHet modelleren en genereren van applicaties heeft een nieuwe impuls gekregen door Model Driven Architecture (MDA). MDA is ontwikkeld door de Object Management Group en definieert een raamwerk van modellen voor softwareontwikkeling. Het idee achter MDA is vertrouwd: eerst wordt het systeem op een hoog abstractieniveau gemodelleerd, vervolgens wordt het systeem volledig in modellen gespecificeerd op basis waarvan een complete, werkende applicatie wordt gegenereerd.
Omdat MDA in haar zuivere vorm als academisch wordt ervaren, praten we liever over Model Driven Development. Kern is en blijft een modelgedreven benadering. Bij de toepassing ervan ligt de nadruk op het modelleren en neemt het belang van handmatig coderen af. Bovendien maakt de applicatiegenerator het mogelijk dat de software engineer zich kan richten op de belangrijke delen van de applicatie en zich minder hoeft bezig te houden met de technische details onder water. Dit bewerkstelligt een aanzienlijke verbetering van de productiviteit en vereenvoudigt het applicatieonderhoud.
De toepassing van MDA zal het accent van software ontwikkeling doen verschuiven van handmatig coderen naar modelleren en zal tot gevolg hebben dat de factor arbeid in softwareontwikkeling en onderhoud gaat afnemen.
Model Driven Architecture: realiteit of een loze belofte?
10-02 Het einde van het begin van cloud en virtualisatie
10-02 De windwakken van de cloud-sector
09-02 Citoto
09-02 Lang leve de hackers!
09-02 Modder gooien in ICT-land
08-02 Reseller verliest slag om het groene huishouden
08-02 Hadoop lijkt een alleskunner
07-02 Hou zicht op de informatie bij HNW
07-02 Eigen werknemer kan ook een vijand zijn
06-02 Krachtenbundeling NGI en TestNet is goede zaak
10-02 Complexiteit elimineren met Backup Exec 2012
10-02 Avocent van Emerson beheert datacenter
08-02 Blue Coat MACH5 kan versleutelde Flash Video aan
08-02 'ICT-afdeling is te traag voor ontwikkeling apps'
07-02 Western Digital haalt hard uit naar Stellar Data
07-02 Detron beheert ICT voor RTL
07-02 Detron zoekt naar scherper profiel
07-02 Europese ICT-beslissers voorzichtig met budget
06-02 Erasmus Universiteit reorganiseert ICT
06-02 Banometer: Topstart vacaturemarkt krijgt vervolg
|
|
Het herschrijven van de regels van het patch-beheer
De meeste organisaties slagen er niet in patches bijtijds uit te rollen, waardoor ze continu beveiligingsrisico’s......


