'Dip in ICT-uitgaven is van tijdelijke aard'
In 2009 zwakt de groei van de ict-uitgaven wereldwijd nog aanzienlijk af, maar in 2010 doen de leveranciers van hardware, software en diensten weer goede zaken. De koers van de Amerikaanse dollar is daarbij van wezenlijke invloed. Dat schrijven analisten van Forrester in hun jaarlijkse Outlook.
Ict-investeringen beleven in 2009 een terugval als gevolg van de onzekere economische situatie en de stijgende dollarkoers. De dip is echter tijdelijk. Uitgedrukt in lokale valuta groeit de ict-markt in 2010 namelijk met zes procent. Als je de investeringen uitdrukt in Amerikaanse dollars staat ons volgend jaar zelfs een groei van negen procent te wachten. Dat becijferden analisten van onderzoeksbureau Forrester in de rapportage Global IT Market Outlook 2009. In West-Europa groeit de markt dit jaar echter met slechts 1,3 procent. Alleen in Zuid-Amerika is de groei nog iets minder, verkopen in alle andere regio's doen het wat beter.
In 2010 nemen de bestedingen in de ict-sector wereldwijd weer toe, verwachten de onderzoekers. In West- en Centraal-Europa groeit de markt dan met 5,3 procent. Dat is wel veel minder dan in de Verenigde Staten, waar de analisten een groei van 7,3 procent verwachten. Wereldwijd noteert Forrester voor 2010 zelfs een toename van de ict-investeringen met negen procent.
Dollarkoers
De dollarkoers is van wezenlijke invloed op de groeicijfers, zeggen de analisten. Vooral organisaties die hardware, software of dienstverlening willen inkopen of inhuren, zullen de hogere wisselkoers merken. Veel producten worden namelijk afgerekend in dollars en vallen dus duurder uit naarmate de Amerikaanse munt meer waard wordt. Amerikaanse fabrikanten zien de verkopen buiten hun thuismarkt daardoor afnemen.
Europese fabrikanten en dienstverleners, zoals Alcatel-Lucent, Ericsson, Nokia Siemens Networks, SAP en automatiseerders die buiten Europa zaken doen, kunnen echter juist garen spinnen bij de sterkere dollar. Hun producten worden veelal in euro's afgerekend en zijn dus buiten Europa relatief goedkoop.
De Forrester-analisten haasten zich om erbij te melden dat de opleving van de dollar waarschijnlijk van tijdelijk aard is.
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Complexiteit elimineren met Backup Exec 2012
10-02 Avocent van Emerson beheert datacenter
08-02 Blue Coat MACH5 kan versleutelde Flash Video aan
08-02 'ICT-afdeling is te traag voor ontwikkeling apps'
07-02 Western Digital haalt hard uit naar Stellar Data
07-02 Detron beheert ICT voor RTL
07-02 Detron zoekt naar scherper profiel
07-02 Europese ICT-beslissers voorzichtig met budget
06-02 Erasmus Universiteit reorganiseert ICT
06-02 Banometer: Topstart vacaturemarkt krijgt vervolg
|
|
02-07-10 Lagere euro zet ICT-uitgaven onder druk
09-04-10 Forrester: uitgaven aan ICT stijgen in 2010
09-02-10 ICT-uitgaven overheid stijgen ondanks recessie
22-07-09 'ICT-bestedingen nemen in 2010 weer toe'
23-04-09 PC-verkoop daalt tien procent
01-04-09 ICT-uitgaven dalen harder dan in 2001
15-01-08 'Groei it-uitgaven trager dan vorig jaar'
05-12-07 ICT-uitgaven groeien minder hard in 2008
Het herschrijven van de regels van het patch-beheer
De meeste organisaties slagen er niet in patches bijtijds uit te rollen, waardoor ze continu beveiligingsrisico’s......




