Microsoft Azure is vanaf 2010 beschikbaar
Microsoft Azure, de uitvoering van Windows Server als webdienst, is vanaf 2010 beschikbaar. Dat maakte Ray Ozzie, chief software architect van Microsoft bekend tijdens de openingstoespraak van de Professional Developers Conference 2009 (PDC09) in Los Angeles. Microsoft gaat nu officieel concurreren met cloudleveranciers als Amazon (EC2) en Google (Apps Engine).
Met het cloudgebaseerde dienstenplatform Azure kunnen bedrijven via een webdienst hun applicaties hosten binnen het netwerk van datacenters van Microsoft. Ontwikkelaars kunnen via scripttalen applicaties bouwen voor de cloudversie van windows Server.
Azure werd aangekondigd tijdens tijdens de PDC 2008. De leverancier noemde dat toen een historisch moment omdat de leverancier zijn levermodel en dienstverlening uitbreidde. In de loop van 2009 zijn testversies beschikbaar gekomen.
Microsoft kondigde kondigde tijdens de PDC 2009 ook de ontwikkeling van een aantal nieuwe applicaties op basis van Azure aan. Via een nieuw te ontwikkelen onderdeel van Azure, dat Dallas wordt genoemd, kunnen bedrijven verschillende commerciële en openbare gegevensverzamelingen (datasets) binnenhalen in hun eigen applicaties en diensten.
De leverancier kondigde ook het project Sydney en AppFabric aan. Sydney is de voorlopige productnaam voor software waarmee bedrijven hun eigen servers koppelen aan via Azure geleverde diensten. AppFabric is software die het makkelijker moet maken om webapplicaties te draaien op Internet Information Server (IIS). De bètaversies van beide projecten zijn vanaf begin 2010 beschikbaar.
Ontwikkelaars
Ontwikkelaars kunnen via scripttalen applicaties bouwen voor deze clouduitvoering van Windows Server. Daarvoor kunnen ze niet alleen het .NET Framework gebruiken, maar ook concurrende (script-)talen zoals PHP, Java, Ruby, Eclipse en Python. Azure ondersteunt daarnaast internetprotocollen als http, REST, SOAP en AtomPub..
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Complexiteit elimineren met Backup Exec 2012
10-02 Avocent van Emerson beheert datacenter
08-02 Blue Coat MACH5 kan versleutelde Flash Video aan
08-02 'ICT-afdeling is te traag voor ontwikkeling apps'
07-02 Western Digital haalt hard uit naar Stellar Data
07-02 Detron beheert ICT voor RTL
07-02 Detron zoekt naar scherper profiel
07-02 Europese ICT-beslissers voorzichtig met budget
06-02 Erasmus Universiteit reorganiseert ICT
06-02 Banometer: Topstart vacaturemarkt krijgt vervolg
|
|
02-01-12 Windows Azure krijgt ISO-beveiligingskeurmerk
20-09-11 Microsoft levert Azure Toolkit voor Windows 8
20-07-11 Capgemini levert Windows Azure-diensten
24-03-11 Microsoft: niet alles hoeft in de cloud
23-02-11 Ontwikkelaar krijgt gratis Windows Azure
15-07-10 Microsoft levert Azure Platform appliance
16-07-09 Microsoft biedt Azure vanaf november aan
15-01-09 Microsoft brengt update uit van Azuretools
12-11-08 Micro Focus brengt COBOL naar Azure
11-11-08 Windows Azure-hypervisor is werk van NT-schepper
10-11-08 Hyper-V krijgt verbeteringen Windows Azure
07-11-08 Windows Azure krijgt andere hypervisor
30-10-08 PDC: Succes Azure staat of valt met prijs
Het herschrijven van de regels van het patch-beheer
De meeste organisaties slagen er niet in patches bijtijds uit te rollen, waardoor ze continu beveiligingsrisico’s......




