RUG zet mailsysteem van Sun door
Rijksuniversiteit Groningen (RUG) stapt komend voorjaar alsnog over op de e-mailomgeving Sun Communications Suite van leverancier Sun Microsystems. Een eerdere poging halverwege september 2009 draaide uit op een mislukking. Circa 25.000 studenten en achtduizend medewerkers van de universiteit waren hierdoor zo'n twee weken onbereikbaar. Dit probleem werd opgelost door de oude e-mailomgeving terug te plaatsen.
De ict-afdeling van de universiteit meent dat de schuld van de mislukking niet bij haar lag. 'Wij vinden dat wij er van uit mochten gaan dat de keuzes van commerciële partijen deugden', zegt directeur Cees Sterks van het universitaire Centrum voor Informatietechnologie. Een onderzoek naar het e-maildrama door de Wetenschappelijke Technische Raad van Surf wijst uit dat er geen hoofdoorzaak van de problemen is aan te wijzen.
Het uitvallen van de e-mailomgeving hing volgens Surf samen met een inefficiënt beheer van de geheugenruimte, dat traagheid van het systeem veroorzaakte. Patches die dit probleem moesten oplossen bleken fataal. Data raakten corrupt en de e-mailomgeving viel uit. Door tijdsdruk waren de universitaire ict'ers niet toegekomen aan het testen van de nieuwe mailomgeving. 'Het rapport zegt ook dat een belastingstest de fout vermoedelijk niet had laten zien', verdedigt Sterks zijn mensen.
Schadeclaim
De kosten van de mislukte implementatie van de e-mailomgeving komen volledig voor rekening van de universiteit. Leverancier Sun wilde alleen meewerken aan een extern onderzoek naar de oorzaak van de mailstoring als de uitkomsten van dat onderzoek niet tegen het bedrijf konden worden gebruikt. Met het tekenen van een verklaring met die strekking door het college van bestuur was een eventuele schadeclaim direct van de baan.Hoe is dit anders dan chantage?
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Complexiteit elimineren met Backup Exec 2012
10-02 Avocent van Emerson beheert datacenter
08-02 Blue Coat MACH5 kan versleutelde Flash Video aan
08-02 'ICT-afdeling is te traag voor ontwikkeling apps'
07-02 Western Digital haalt hard uit naar Stellar Data
07-02 Detron beheert ICT voor RTL
07-02 Detron zoekt naar scherper profiel
07-02 Europese ICT-beslissers voorzichtig met budget
06-02 Erasmus Universiteit reorganiseert ICT
06-02 Banometer: Topstart vacaturemarkt krijgt vervolg
|
|
19-11-10 Gronings ICT-project klaar voor petabytes data
12-10-10 RuG optimaliseert fysieke en virtuele servers
17-12-09 Bossers & Cnossen wint aanbesteding RUG
20-11-09 Sun: 'Universiteit zelf debet aan mailstoring'
06-10-09 Universiteit levert onbestelde e-mail af
30-09-09 Universiteit zet oude mailserver terug
22-09-09 E-mail universiteit volledig uit de lucht
18-09-09 Universiteit Groningen patcht webmailsoftware
18-09-09 Webmail universiteit Groningen hapert in IE8
Het herschrijven van de regels van het patch-beheer
De meeste organisaties slagen er niet in patches bijtijds uit te rollen, waardoor ze continu beveiligingsrisico’s......




