Minder personeel voor Linux-consortium

06-12-2006 11:17 | Door Rian van Heur | Lees meer artikelen over: Linux | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

Het non-profit consortium Open Source Development Labs (OSDL) gaat zich richten op andere activiteiten. Hierdoor verdwijnt een deel van het administratieve en technische personeel.

Linux wordt steeds meer toegepast, het OSDL wil zich daarom meer richten op de juridische vragen omtrent Linux. Het consortium is van plan om een aantal juridische experts in te huren die zich hierop moeten richten.

Het aantal werknemers van het OSDL wordt teruggeschroefd van 28 naar 19. Ook ceo Stuart Cohen stapt op bij de organisatie. Mike Temple, eerder Chief Financial Officer van het OSDL, neemt de taken van Cohen over.

Het OSDL werd in 2000 opgericht door Linus Torvalds, een bedenker van de Linux kernel. Het consortium moest zorgen voor de adoptie van Linux door bedrijven. Ook een breder gebruik van het besturingssysteem wordt nagestreefd. Het OSDL wordt onder andere gefinancierd door IBM, Hewlett-Packard, Novell en Intel en heeft vestigingen in China, Europa, Japan en de Verenigde Staten.

Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3