Rechter negeert jury in voordeel van Microsoft
Microsoft hoeft toch geen boete te betalen van 1,53 miljard dollar. Een Amerikaanse rechter heeft het besluit van een jury daartoe aan de kant geschoven. Alcatel-Lucent, die de rechtszaak aanspande, gaat in beroep.
Een Amerikaanse rechter heeft een vonnis van de jury in het voordeel van Microsoft aan de kant geschoven. De jury vond dat de softwaregigant inbreuk maakte op twee patenten van Alcatel-Lucent. Microsoft moest daarom een boete betalen van 1,53 miljard dollard. Rechter Rudi Brewster besloot echter anders. Alcatel-Lucent zegt in beroep te gaan tegen het besluit.
Volgens Brewster maakt Windows Media Player helemaal geen inbreuk op de twee patenten. Microsoft maakt namelijk gebruik van een patent van het Duitse Fraunhofer-Institut en hiervoor heeft de softwaregigant een licentie. Brad Smith van Microsoft noemt in een verklaring het besluit van de rechter ‘een overwinning voor de klanten'. Acatel-Lucent noemt de uitspraak ‘schokkend en verwarrend'. "Wij denken dat de beslissing van de jury in stand moet blijven."
Verkeerde formule
Brewster zegt dat de formule die de jury gebruikte om het bedrag voor de boete te berekenen een fout was. In deze formule is het aantal computers met het besturingssysteem Windows opgenomen dat Microsoft verkocht zou hebben gedurende een bepaalde periode. Volgens Brewster is er geen bewijs dat de features, die gebruik maakten van het patent, waardevermeerderend zijn voor het product of dat de vraag daardoor steeg.10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
09-02 ERP-traject Eigen Haard krijgt forse directiesteun
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
07-02 Western Digital haalt hard uit naar Stellar Data
07-02 Verhuurder Capgemini-pand vecht verhuizing aan
06-02 'Marktwaardering Facebook is kwart te hoog'
06-02 Delta Lloyd verlengt contract met Human Inference
06-02 Krachtenbundeling NGI en TestNet is goede zaak
03-02 De kracht van 'niet moeten, maar willen'
|
|
28-11-06 Microsoft worstelt met patent in Zuid-Korea
20-06-06 Microsoft verliest beroepszaak om Excel-Access patent
11-01-06 FAT-patenten Microsoft toch legitiem verklaard
Probleemloos ontwikkelen voor een hybride cloudmodel
Aanbieders van geavanceerde bedrijfsapplicaties willen nieuwe klanten graag de mogelijkheid geven om op......




