Miljarden aan ict-subsidies liggen te wachten
In Brussel staat al vier jaar lang een vrijwel onaangeroerde pot met zeventig miljard euro voor ict-subsidies. In Amsterdam hebben enkele tientallen Nederlandse softwarebedrijven de handen ineen geslagen, om te profiteren van deze rijkgevulde kas, meldt Het Parool.
Het geld werd in 2000 apart gezet door de lidstaten van de Europese Gemeenschap. Tijdens een bijeenkomst in Lissabon beloofden de landen elkaar dat Europa in 2010 de Verenigde Staten voorbij zou moeten streven als ict-economie. ''Maar ze weten het geld niet te besteden,'' aldus Charles van der Hoog een van de initiatiefnemers tot de oprichting van de belangenvereniging NVKE (Nederlandse Vereniging voor Kennismanagement en E-learning). ''We moeten proberen een deel van die gelden naar Nederlandse bedrijven toe te trekken.''Vier jaar geleden werd in Lissabon afgesproken dat de miljarden voor de kenniseconomie voornamelijk naar het onderwijs zouden gaan. ''Maar de vernieuwing moet komen uit het bedrijfsleven. Wij willen als vereniging lobbyen om dit geld naar de e-learning-bedrijven te krijgen. 'Leren via de computer was vroeger iets voor het onderwijs. Nu groeit de belangstelling voor deze efficiënte manier van kennisoverdracht in het bedrijfsleven,'' aldus Van der Hoog.
Reacties op dit artikel
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
09-02 ERP-traject Eigen Haard krijgt forse directiesteun
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
07-02 Western Digital haalt hard uit naar Stellar Data
07-02 Verhuurder Capgemini-pand vecht verhuizing aan
06-02 'Marktwaardering Facebook is kwart te hoog'
06-02 Delta Lloyd verlengt contract met Human Inference
06-02 Krachtenbundeling NGI en TestNet is goede zaak
03-02 De kracht van 'niet moeten, maar willen'
|
|
Gerelateerde artikelen
26-07-07 93 miljoen subsidie voor regionale programma's
27-05-05 EZ geeft maandag toelichting herijking subsidie
Probleemloos ontwikkelen voor een hybride cloudmodel
Aanbieders van geavanceerde bedrijfsapplicaties willen nieuwe klanten graag de mogelijkheid geven om op......
Project management office
Expert Mat Maas gaat in een korte serie in op de inzet van een project management office. Hij behandelt:
- Aan de slag met een project management office
- Het implementeren van een project management office
- Volwassenheidsniveau van een project management office verhogen





De Stichting Centrum Arbeidsmarktvraagstukken ICT, waarin werkgevers, werknemers en belangenverenigingen zijn vertegenwoordigd, heeft de afgelopen vier jaar crica 100 miljoen euro voor de ICT sector aan ESF-3 subsidie (opleidingen) naar Nederland gehaald. Alleen al in 2004 gaat het om 58 miljoen euro. De verwachting voor 2005 is 80 miljoen euro. Voor het MKB 10 miljoen euro.
Het is slimmer als de initiatiefnemers van de genoemde actie zich tot CA-ICT wenden.
Roel Schulting, voorzitter CA-ICT (www.caict.nl)