Apple biedt dualboot-optie als lokker voor overstap

06-04-2006 08:18 | Door Jasper Bakker | Lees meer over het bedrijf: Apple | Er is 1 reactie op dit artikel | Permalink

Apple biedt de dualboot-optie voor Intel-Macs als lokker om pc-gebruikers tot overstappen te krijgen. De Mac-producent verklaart Windows niet te ondersteunen op zijn hardware. Apple bracht gistermiddag een beta uit van dualboot-hulpmiddel Boot Camp.

Het verschijnen van die dualboot-software heeft de beurskoers van Apple al een oppepper van ruim 9 procent gegeven. Het bedrijf meldt op zijn website dat Boot Camp de Intel-Macs in staat stelt soepel te werken in deze en in de vorige eeuw. Met laatstgenoemde haalt Apple uit naar Windows XP.

Het bedrijf erkent daar ook dat de Macs met Intel-processoren wanneer zij Windows draaien net zo kwetsbaar zijn als 'echte' pc's met Intel-processoren. Dat kan echter juist de beoogde overstap van pc-gebruikers bespoedigen; Apple levert zijn Intel-Macs met het eigen Mac OS X, dat door Boot Camp niet wordt aangetast. Verder is Windows XP niet in staat het bestandssysteem van Apple's besturingssysteem te lezen (laat staan schrijven), waardoor er geen besmettingsgevaar is.

Reacties op dit artikel
Geen ratingmaarten, 06-04-2006 14:43
Hoe zit het dan met de speelbaarheid van games onder de windows Xp versie op de mac.
En bepaalde software die bruikbaar is op windows maar niet op mac. kan dit nu wel soepel draaien onder mac hardware. ??
Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 155 6.4
Klik voor meer info2 121 6.7
Klik voor meer info3 113 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 48 6.5
Klik voor meer info8 44 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3