Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Unisys-servers met Linux

07 juli 2005 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
René Rippen
René Rippen

Unisys gaat het besturingssysteem Linux desgewenst voorgeïnstalleerd meeleveren met zijn ES7000-serverlijn. Unix-gebruikers stappen voor hun serverpark in toenemende mate over op Linux en x86. Ze noemen daarbij hoge kosten voor onderhoud, licenties en upgrades van hard- en software van hun huidige Unix-systemen, aldus de systeemleverancier.

Unisys ondersteunt SuSe Linux versie 9 (32- en 64-bit) in Europa en Red Hat Linux versie 4 (32- en 64-bit) in de VS. Het bedrijf heeft onlangs twee migratiecentra geopend in Amsterdam (SuSE) en de VS (Red Hat) waar klanten de overgang kunnen testen. Unisys denkt niet te laat, maar precies op tijd te zijn met zijn Linux-aanbod. “De 2.6 kernel is stabiel gebleken, robuust en schaalbaar. Bovendien benutten softwareleveranciers (isv’s) als Oracle en SAP Linux nu als hun voornaamste ontwikkelplatform”, aldus Hans Sparkes, hoofd Enterprise Linux Emea bij Unisys.

Open Source Development

De onderneming gaat onder de vleugels van het OSDL (Open Source Development Labs) vooral uit de mainframewereld afkomstige technieken bijdragen aan de Linux-kernel: hot pluggable cpu’s, geheugenbeheer en vooral I/O-projecten rondom dynamische partitionering. Unisys gaat onder meer helpen met de EM64T-ontwikkeling van Xen, de open source virtual machine monitor van de Universiteit van Cambridge.
Linux beweegt zich vanaf de randen van het datacenter naar het hart, aldus Sparkes. Hij citeert een onderzoek op de Datacenter Conferentie in 2004, waarin dertig procent van de ondervraagden aangeeft bij Linux vooral te denken aan ontplooiing op proxy-, vpn- en firewall-servers en VoIP-gateways. Een bijna even grote groep denkt Linux te installeren op zijn infrastructuur-servers en de servers voor zakelijke applicaties. Bijna eenvijfde acht Linux ‘klaar’ voor gebruik als server voor databases en datawarehouses.

Migratiesuite

Applicaties die draaien op een open Intel-omgeving hebben volgens Unisys goedkopere service level agreements (sla’s), meer flexibiliteit en lagere transactiekosten. Om de overstap te vergemakkelijken beschikt Unisys over een complete migratiesuite die data, scripts en applicaties omvat.
“Ondernemingen beginnen vooral over Linux na te denken op het moment dat sleutelapplicaties of de hardware aan een upgrade toe is”, zegt Sparkes. Linux wordt daarmee een “manier om te veranderen”. Voordeel voor ondernemingen die veel Unix-servers in gebruik hebben, is dat de leercurve voor bedienende en programmerende medewerkers buitengewoon vlak is, aldus Sparkes.

Meer over

BesturingssystemenLicentiesLinuxOpensourceTelecomUnix

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Werkplek & Beheer

    Nominaties: 10 sterke ict-projecten in het mkb

    Data & AI

    Nominaties: 10 veelbelovende tech startups

    Cloud & Infrastructuur

    Nominaties: 10 grootzakelijke projecten

    Amsterdam
    Cloud & Infrastructuur

    Amsterdam kiest KPN voor private cloud

    cloudsoevereiniteit EU
    Cloud & Infrastructuur

    Techwereld vrij positief over Europese pakket voor digitale soevereiniteit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs