Microsoft versoepelt Vista-licentie voor virtualisatie

04-04-2007 15:35 | Door Redactie Computable/CRN | Lees meer artikelen over: Licenties, Windows Vista | Lees meer over het bedrijf: Microsoft | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

Microsoft heeft de licentievoorwaarden voor Windows Vista minder strikt gemaakt. Door de lossere licentievoorwaarden is het voortaan toegestaan om software als VMware's 'virtualised hosted desktop' en andere virtualisatiesoftware te gebruiken.

Gebruikers mogen door de nieuwe licentievoorwaarden van de Enterprise-editie het nieuwe besturingssysteem nu ook gebruiken in ongebruikelijke configuraties, zoals in schijfloze pc's. Schijfloze pc's zijn werkstations waarop Windows draait, maar die geen harde schijf hebben. In plaats van op een harde schijf wordt de data opgeslagen op een centrale lokatie op het netwerk.

Bedrijven moeten wel licenties kopen voor Vista Enterprise om gebruik te mogen maken van de nieuwe virtualisatiefuncties. Die editie van Vista is alleen verkrijgbaar voor klanten die meedoen aan Microsofts abonnementsprogramma ‘Software Assurance'.

Behalve het recht om Vista op schijfloze pc's te draaien, krijgen Enterprise-klanten ook de mogelijkheid om een licentie te kopen voor Windows Vista Enterprise Centralized Desktops (VECD). Daarmee mogen die klanten Vista gebruiken in virtuele machines die centraal draaien op een server.

Microsoft kondigde de nieuwe licentievoorwaarden aan tijdens zijn Management Summit 2007-bijeenkomst. Veel klanten vroegen aan Microsoft de licentievoorwaarden van Vista aan te passen zodat hun IT-beheerders kunnen experimenteren met nieuwe beheermodellen. Die verzoeken zijn nog aangewakkerd door Microsoft-concurrent VMware die een inventarisatie van dergelijke behoeften publiceerde. Microsoft zei toen samen met zijn klanten te zoeken naar goede oplossingen om Vista op zowel individuele als gedeelde disk-images te draaien.

Doordat Microsoft akkoord is gegaan met de aanpassingen lijkt het er op dat de softwaregigant langzaam de virtualisatietechnologie accepteert. Microsoft probeerde vorig jaar nog alle virtualisatiemogelijkheden uit Vista te halen. Door de vele negatieve reacties besloot de softwaregigant om virtualisatie alleen uit de Home-editie te halen.

De virtualisatiemogelijkheden blijven nu onveranderd voor images die op een individuele pc staan en niet op een centrale server. Alleen klanten die Ultimate of Enterprise hebben aangeschaft mogen Vista in een dergelijke configuratie gebruiken.

Schone migratie naar Windows 7

Gebruikers die willen overstappen op het besturingssysteem Windows 7, kunnen het beste kiezen voor een compleet nieuwe installatie. Dat zeggen experts van het Computable-topic besturingssystemen.

Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 155 6.4
Klik voor meer info2 121 6.7
Klik voor meer info3 113 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 48 6.5
Klik voor meer info8 44 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3