Onderzoekscentra naar rekenmethoden voor multicores
Microsoft en Intel hebben in samenwerking met twee Amerikaanse universiteiten onderzoekscentra opgericht voor onderzoek naar parallele rekenmethoden. Die zijn dringend nodig om optimaal gebruik te maken van processoren met meer dan één core, de zogenoemde multicores.
Microsoft en Intel sponsoren de oprichting van twee Universal Parallel Computing Research Centers (UPCRC) op twee Amerikaanse universiteiten (UC Berkeley en de UIUC). De rekencentra moeten de ontwikkeling van parallelle rekenmethoden versnellen. Het onderzoek gaat zich toespitsen op het ontwerpen van ontwikkelomgevingen voor het bouwen van parallelle architecturen, applicaties en besturingssystemen.
Multicore is moeilijk
Die technologie is dringend nodig, omdat er steeds meer processoren op de markt komen met meer dan één core. Programmeren voor deze nieuwe generatie processoren is nu nog moeilijk. Het gevaar bestaat dat programmeurs het nieuwe type processoren dus onvoldoende kunnen benutten.Intel werkt aan processoren met zes cores (een nieuw type Xeon-processor met de codenaam Dunnington) en aan processoren met naar keuze twee, vier of acht cores (een nieuwe processorreeks die de codenaam Nehalem draagt en die eind dit jaar op de markt komt). AMD levert sinds eind 2007 een quadcore processor.
Manycores
Marc Snir, professor in de computerwetenschappen aan de UIUC: "We staan voor de spannende uitdaging om parallelisme zo gemakkelijk toepasbaar te maken dat parallel programmeren synoniem wordt met programmeren." Andrew Chien, vice president Intel Corporate Technology Group en directeur Intel Research: "Wij hebben al een 80-core processor getoond. We zorgen ervoor dat de rekenindustrie in een manycore-wereld terecht komt."In de komende vijf jaar komen Microsoft en Intel samen met twintig miljoen dollar over de brug. UC Berkeley en de UIUC dragen in die periode respectievelijk acht en zeven miljoen bij.
13-02 Jos Beernink verlaat PC-divisie Samsung
13-02 Unit4 en VDD IQware koppelen zorgsoftware
13-02 KPN maakt balans op na hack
13-02 KPN garandeert anonimiteit internetgebruiker
13-02 Ordina rondt integratie Oracle EBS bij EL&I af
13-02 Perfectview levert CRM-systeem aan Gelderland
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
08-02 Nokia verplaatst smartphoneproductie naar India
30-01 LeaseWeb gebruikt besturingssysteem CloudLinux
30-01 13 besmette apps ontdekt in Android Marketplace
30-01 Peak-IT brengt ROI-rapport voor Windows 7
25-01 Verkoop iPhone, iPad en Mac breekt alle records
25-01 VMware ziet omzet en winst in 2011 toenemen
25-01 Scense Live Profiles beheert gebruikersprofielen
23-01 'Microsoft vecht zich met Nokia Lumia 900 terug'
23-01 Uitval Unix-server is oorzaak Wegener-storing
20-01 Microsoft verkoopt minder Windows
|
|
08-01-09 Servers en applicaties groeien uit elkaar
25-08-08 Intel geeft Visual Studio multicore-plugins
23-07-08 Multicore wacht nog op software
21-07-08 GHz-race blijft uit, multicore wint
09-07-08 Intel multicore-GPU gebruikt Pentium 1
22-06-08 Multicore hoeft niet moeilijk te zijn
08-05-08 Bedrijven besteden meer aan ICT-onderzoek dan overheid
Het herschrijven van de regels van het patch-beheer
De meeste organisaties slagen er niet in patches bijtijds uit te rollen, waardoor ze continu beveiligingsrisico’s......




