Goed besturingssysteem heeft vijf basiskenmerken
De afgelopen vijftien jaar zijn besturingssystemen steeds innovatiever en gebruiksvriendelijker geworden. De drie populairste besturingssystemen - Mac, Windows en Linux - gaan steeds meer op elkaar lijken.
In een artikel van Brad Wardell op de website WinCustomize noemt hij vijf functionaliteiten die in elk goed hedendaags besturingssysteem geïmplementeerd moeten zijn. Deze functionaliteiten verhogen de productiviteit, verbeteren de prestaties en bieden de mogelijkheid aan externe ontwikkelaars om functionaliteiten toe te voegen.
Elk hedendaags besturingssysteem moet beschikken perfect werkende 'distributed computing, waardoor alle computers in een netwerken zonder problemen rekenkracht, geheugen en bronnen met elkaar kunnen delen.
Ook 'distributed file system databases' is een vereiste, zodat een gebruiker lokaal of in een netwerk mappen kan aanmaken en verschuiven en aan deze mappen bepaalde parameters kan meegegeven.
Verder moeten gebruikers een gebruikersaccount kunnen aanmaken waardoor ze op elke machine in een netwerk toegang hebben tot hun voorkeuren, email, bladwijzers, en andere bestanden op hun systeem.
Hieop voortbordurend moeten ze een universele gebruikersaccount kunnen aanmaken waardoor ze waar ook ter wereld toegang hebben tot hun voorkeuren, email, bladwijzers, en andere bestanden op hun systeem. Tot slot moet het besturingssyteem 'component-based' zijn, waardoor externe ontwikkelaars de mogelijkheid krijgen om extra componenten en functionaliteiten toe te voegen aan het besturingssysteem.
Meer informatie: Wardell’s complete artikel
10-02 Complexiteit elimineren met Backup Exec 2012
10-02 Avocent van Emerson beheert datacenter
09-02 Talk & Vision biedt Personal Video in de cloud
08-02 Blue Coat MACH5 kan versleutelde Flash Video aan
08-02 Interoute breidt service uit met Virtual Data...
07-02 iPad app Teamcenter AppShare deelt desktop
06-02 Netgear introduceert Intelligente Edge-switches
03-02 Siemens PLM Software introduceert Jack 7.1
02-02 CommVault breidt Simpana-software verder uit
02-02 LaCie 5big Office back-up-oplossingen voor MKB
08-02 Nokia verplaatst smartphoneproductie naar India
30-01 LeaseWeb gebruikt besturingssysteem CloudLinux
30-01 13 besmette apps ontdekt in Android Marketplace
30-01 Peak-IT brengt ROI-rapport voor Windows 7
25-01 Verkoop iPhone, iPad en Mac breekt alle records
25-01 VMware ziet omzet en winst in 2011 toenemen
25-01 Scense Live Profiles beheert gebruikersprofielen
23-01 'Microsoft vecht zich met Nokia Lumia 900 terug'
23-01 Uitval Unix-server is oorzaak Wegener-storing
20-01 Microsoft verkoopt minder Windows
|
|
19-07-06 Microsoft haalt Windows-experts in huis met overname
Het herschrijven van de regels van het patch-beheer
De meeste organisaties slagen er niet in patches bijtijds uit te rollen, waardoor ze continu beveiligingsrisico’s......
Schone migratie naar Windows 7
Gebruikers die willen overstappen op het besturingssysteem Windows 7, kunnen het beste kiezen voor een compleet nieuwe installatie. Dat zeggen experts van het Computable-topic besturingssystemen.


