Novell mag antitrustzaak tegen Microsoft doorzetten

14-06-2005 11:10 | Door Jasper Bakker | Lees meer over de bedrijven: Microsoft, Novell | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

De Amerikaanse federale rechter geeft Novell toestemming twee van diens antitrustclaims tegen Microsoft door te zetten. Het gaat om vermeend monopoliemisbruik door de Windows- en Office-leverancier tegen Novells toenmalige tekstverwerker WordPerfect.

Vier andere claims zijn echter afgewezen. Deze draaien om algemene beschuldigingen van marktdominering op het gebied van kantoorapplicaties, zoals tekstverwerkers en spreadsheets. Novell heeft daar te lang mee gewacht, oordeelt rechter Frederick Motz.

 

De twee goedgekeurde claims betreffen misbruik van Windows' marktdominantie en de - daaruit voortkomende - hechte banden met pc-leveranciers. Novell stelt dat Microsoft daarmee WordPerfect op illegale wijze de pas afsneed.

 

Novell kwam met zijn antitrustclaims op de proppen naar aanleiding van interne Microsoft-documenten die zijn geopenbaard in het kader van de antitrustzaak van het Amerikaanse ministerie van Justitie. De oud-WordPerfect-eigenaar, die het pakket bezat van 1994 tot 1996, had ook claims in petto over besturingssysteem Netware versus Windows, maar heeft die net voor het aanhangig maken geschikt. Microsoft betaalde daar 536 miljoen dollar voor.

 

Schone migratie naar Windows 7

Gebruikers die willen overstappen op het besturingssysteem Windows 7, kunnen het beste kiezen voor een compleet nieuwe installatie. Dat zeggen experts van het Computable-topic besturingssystemen.

Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 155 6.4
Klik voor meer info2 121 6.7
Klik voor meer info3 113 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 48 6.5
Klik voor meer info8 44 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3