IBM claimt grote vernieuwing met Lotus Notes

17-05-2006 08:58 | Door Jasper Bakker | Lees meer artikelen over: ODF, Lotus Notes | Lees meer over het bedrijf: IBM | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

IBM komt met een nieuwe versie van Lotus Notes die volgens de leverancier zelf sterk verbeterd is. De software (codenaam Hannover) ondersteunt het Open Document Format (ODF) en is voorzien van een reeks productiviteitstools.

Daarnaast rust IBM de kantoorsoftware uit met functionaliteit die zich richt op de activiteiten van de gebruiker. Gegenereerde content, zoals mails, documenten, agendapunten en notities, worden dan gelinkt en gegroepeerd met relevante content, maar ook processen. Dit geheel is dan weer toegankelijk voor meerdere gebruikers, zoals bijvoorbeeld de diverse leden van een team of afdeling.

Een publieke bèta-uitvoering van de nieuwe Notes verschijnt komende herfst. De software moet uiteindelijk volgend jaar op de markt komen. Het is nog onbekend wanneer IBM de nieuwe versie uitbrengt. Ondertussen komt Microsoft begin komend jaar met de nieuwe versie van Office. Dat kantoorpakket zal ODF niet ondersteunen.

Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3