Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Aspectoriëntatie klaar voor gebruik

01 april 2004 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Kim Loohuis
Kim Loohuis

IBM gaat de ontwikkeltechniek ‘aspect orientation’ in commerciële producten implementeren. Volgens het bedrijf is de ontwikkelde techniek betrouwbaar genoeg voor algemeen gebruik.

Aspect-geöriënteerd programmeren is een programmeerparadigma dat zich centreert rondom concepten die aspecten worden genoemd, en die een aparte set objecten, ‘classes’ of functies beschrijven. Deze manier van programmeren moet het voor ontwikkelaars makkelijker maken om veranderingen aan te brengen in complexe projecten met een modulaire ontwikkelaanpak. De techniek maakt een duidelijker onderscheid tussen de verschillende functies waardoor ontwikkelaars veranderingen kunnen aanbrengen die invloed hebben op de ene functie en dan doorwerken in andere delen van de applicatie.
IBM maakt al twee jaar intern gebruik van de techniek en doet al meer dan tien jaar onderzoek naar aspectoriëntatie. De bekendste aspect-programmeertaal is Aspect J (onderdeel van Eclipse), ontwikkeld in het Xerox Parc (Palo Alto Research Center) en gebaseerd op Java. De term aspectgeoriënteerd programmeren komt van Chris Maeda (Xerox Parc).

Training noodzakelijk

Big Blue heeft plannen om zijn Java-programmeerprogramma, de Websphere Application Developer, uit te breiden zodat het kan werken met aspectgeoriënteerde extensies. De komende twee jaar wil het bedrijf een ontwikkelhulpmiddel maken dat samenwerkt met de Aspect J Java-extensies en de concepten van aspectgeoriënteerd ontwikkelen direct in de Websphere Application Developer vat.
De stap van IBM geeft aan dat het denkt dat de techniek klaar is voor gebruik in het bedrijfsleven. Tot nu toe maken slechts een aantal sofwarebedrijven, zoals Intentional Software en de Jboss Group, gebruik van aspectgeoriënteerde technologieën. Voordat zij algemeen ingezet kan gaan worden, zullen programmeurs moeten worden getraind in het gebruik ervan, aldus analisten. IBM is al bezig met zogenaamde ‘wizards’ die gebruikers stap voor stap door het proces van het bouwen van aspecten kan loodsen. Het bedrijf onderkent dat training en ondersteuning essentieel zijn voor het succesvol inzetten van de techniek.< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Innovatie & Transformatie

    Database steeds vaker een belemmering: Tijd voor een radicaal andere aanpak

    Data & AI

    8 vragen over de Nederlandse AI-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Nominaties: 10 vernieuwende Digitale innovatie-projecten

    Innovatie & Transformatie

    Nominaties: 10 duurzame projecten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs