'EC weigert herstart softwarepatenten'

01-03-2005 11:42 | Door Gijs Hillenius | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

De Europese Commissie lijkt het verzoek te negeren om herstart van het ontwerp van een softwareoctrooiwet. Dat meldden tegenstanders van het huidige voorstel.

Het formele verzoek voor een herstart, de eerste in zijn soort, werd twee weken geleden ingediend door het Europees Parlement. De wijzigingen die het Europees Parlement voorstaat in het wetsontwerp zijn voor de Commissie onacceptabel. Het wetgevend proces lijkt daarnaast te verworden tot een ordinaire machtstrijd tussen Commissie en Parlement.

In februari riepen de parlementen van Spanje, Nederland, Denemarken en Duitsland hun regeringen op te ijveren voor een herstart. Eerder haalde Polen het onderwerp twee maal van de agenda van Europese ministers.

De nieuwe verwikkelingen worden vanavond onderwerp van een regulier debat in de Tweede Kamer. Het spant er voor de derde maal om of er een kamermeerderheid te vinden is om Nederland opnieuw dwars te laten liggen.

Nieuwe kijk op testen

Henk Fliek

In vijf weken tijd publiceert Computable een serie artikelen van expert Henk Fliek over het belang van een goede teststrategie en hoe daaruit concurrentievoordeel te behalen valt. De volgende onderwerpen komen aan bod:

1 Sneller inspringen op verandering
2 Belang goede teststrategie
3 Structuur succesvolle testlevenscyclus
4 Cruciale bijdrage testdisciplines
5 Verbeteren testvolwassenheid

Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3