ICT’er ergert zich aan CC’en
Volgens de helft van de ict’ers wordt er te veel gebruik gemaakt van de cc-functionaliteit. Mailquota worden vaak niet gecontroleerd. Aan ontdubbeling wordt weinig waarde gehecht.
Bijna vijftig procent van de ict'ers ergert zich aan collega's die teveel gebruik maken van de cc-functionaliteit. Zeventien procent van hen is het ‘volledig' eens met de stelling dat ‘cc te veel wordt gebruikt'. Tweeëntwintig procent is het er ‘deels' mee eens. Dat blijkt uit onderzoek van MarketCap in samenwerking met Computable onder onder ruim duizend ict'ers.
Desondanks vormt ontdubbeling bijna nooit een reden om mail te archiveren. Slechts zeven procent van de ondervraagden hecht aan dit aspect van mailarchivering waarde.
Mailarchief
Volgens dertien procent van de geênqueteerden worden mailquota nooit gecontroleerd binnen hun bedrijf. Vijftien procent van de ondervraagden heeft de ervaring dat dat binnen hun bedrijf nauwelijks gebeurt. Vierentwintig procent zegt dat hun bedrijf het mailquotum streng in de gaten houdt. Negentien procent ervaart de controle op mailquota binnen hun bedrijf als minder strikt.
Zestien procent van de bedrijven is het ‘deels' eens met de stelling dat ‘mailbeheer te complex en omvangrijk' is. Vijf procent is er het zelfs ‘volledig' mee eens. Vaker zijn geênqueteerden het echter oneens met deze stelling. Elf procent is het ‘volledig' oneens, dertig procent ‘deels'.
Tweeentwintig procent van de ondervraagden bewaart mail langer dan drie jaar, twaalf procent tussen de twee en drie jaar, achttien procent tussen de één en twee jaar en elf procent tussen een half en een heel jaar. Vijf procent van de geênqueteerden zegt dat hun bedrijf mails maximaal zes maanden bewaart.
Wet- en regelgeving, zoals de Amerikaanse wet Sarbanes-Oxley, maken informatiebeheer steeds belangrijker. E-mail is de meest gebruikte vorm van communicatie. Welke e-mailgegevens moeten worden bewaard? Hoe zit het met onzichtbare besluitvorming? En hoe zorg je ervoor dat deze data vindbaar is, maar niet dubbel wordt opgeslagen? Met praktijkcases van verschillende sprekers worden deze en andere vragen op het vlak van e-mailmanagement tijdens het Computable seminar beantwoord.
e-mail wordt te pas en te onpas gebruikt als distributiemechanisme voor bestanden.
Een share waarop je het document plaatst, en een verwijzing hiernaartoe scheelt gigantisch veel aan storage en verkeer.
In een grijs verleden hebben we bij mijn toenmalige werkgever ooit een quotum gezet op mail van 500Kb om grote attachments te voorkomen. Het systeem werd sneller, maar omdat managers hun rapporten niet meer konden doorsturen hebben we dit terug moeten draaien.
Ooit was een een tijd dat smtp bedoeld was voor mail en ftp voor bestanden.
De meesten kennen ftp nauwelijks meer, alles gaat via mail attachments.
Af en toe zouden we eens "back to the roots" moeten.
Een mail groter dan 50K zou eigenlijk niet moeten voor komen, 50K aan tekst is behoorlijk wat informatie in platte tekst.
Maw: de opslag techniek moet in zijn geheel 'herzien' worden. Een mail die naar 3 tot 10 personen verstuurd wordt moet niet worden gedupliceerd, maar decentraal opgeslagen (denk aan een soort SQL-database), en kan door die 3 - 10 personen alleen ingezien/bewerkt worden, naar gelang hij/zij daar recht op heeft.
Ze gebruiken gewoon de verkeerder techniek, da's alles!
Ik herken overigens wel de CC-cultuur. Het CC-en gebeurt trouwens vaak om elkaar op de hoogte te houden of laten merken dat bepaalde mensen ook op de hoogte zijn van ontwikkelingen, werkzaamheden.
Besparing na enige workshops bij TNT district Midden-Nederland tot 50%! De meest effectieve manier van productiviteitsverbetering.
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
09-02 MySapply koopt collectief accountantsdiensten in
08-02 Exxellence niet naar rechter om 'pijnloze...
08-02 Atos wint opnieuw aanbesteding Dimpact
08-02 Nij Smellinghe live met geïntegreerd...
07-02 'Mislukken EPD lag niet aan ICT'
07-02 Hou zicht op de informatie bij HNW
03-02 IntraData en Centric breiden samenwerking uit
03-02 Unit4 regelt herfinanciering van 150 miljoen euro
|
|
28-11-08 Tien geboden voor de e-mailloze vrijdag
21-11-08 E-mailloze vrijdag moet werkroutine doorbreken
22-10-08 Vijf tips voor e-mailmanagement
17-10-08 Nieuwe ECM-standaard: revolutie of evolutie?
15-10-08 UWV ontbeert goed e-mailbeheersysteem
09-10-08 Wetgeving maakt e-mailbeheer noodzaak
08-10-08 E-mailbeheer laat bomen in bos weer zien
01-10-08 Spoelstra spreekt: E-mailcultuurbarbaren
19-09-08 Hot topics ECM in 2009
04-07-08 ECM als totaaloplossing maakt ambities niet waar
28-01-08 ECM + BI = EIM?
Onmiddelijke toegang tot ongestructureerde informatie
Het bouwen van informatiesystemen op basis van relationele database-managementsystemen (RDBMS) kent vandaag de dag......




