Werven via vacaturesite minder effectief
Zomaar een personeelsadvertentie op een vacaturesite plaatsen en er dan maar het beste van hopen, werkt niet. Werkgevers moeten hun potentiële personeelsleden volgen op internet, zegt Marcel Vogels, managing partner bij onderzoeksbureau MeMo2.
Werkgevers die ict'ers willen werven, kunnen dat maar beter niet proberen via een vacaturesite. Vooral de passieve werkzoekende zou via jobboards onvindbaar zijn. Dat blijkt uit gegevens van onderzoeksbureau MeMo2.
Vooral ict'ers die actief op zoek zijn naar een baan schrijven zich in op vacaturesites, zeggen de onderzoekers. Volgens de onderzoeksresultaten gaat het daarbij om iets minder dan een kwart van de werkzoekenden. Het percentage passieve banenjagers daarentegen zou met 51 procent een stuk hoger liggen. De overgebleven potentiële werknemers zoeken op een andere manier.
Marcel Vogels, managing partner bij MeMo2, denkt daarom dat werkgevers hun online wervingsmethode moeten veranderen. "Werkgevers zullen hun potentiële werknemers moeten volgen naar de plaatsen op het web die zij regelmatig bezoeken", aldus Vogels. "En dat zijn niet de jobboards."
Volgens de gegevens van MeMo2 worden vooral websites als Nu.nl, Hyves, LinkedIn en Tweakers veel bezocht door latent zoekende ict'ers. Daarbij kan het onderscheid worden gemaakt dat jonge startende ict'ers een voorkeur hebben voor Hyves terwijl meer ervaren krachten vaker LinkedIn bezoeken. Ook worden sommige categorieën van de vraag- en aanbodpagina's van Marktplaats frequent door ict'ers bezocht.
Vogels denkt daarom dat werkgevers online reclametechnologie moeten inzetten die interessante vacatures in beeld te brengt als een ict'er een van zijn favoriete sites bezoekt. "In de praktijk zien we dat die aanpak effect heeft en het wordt ook door ons onderzoek bevestigd", zegt de managing partner. "Zeventig procent van de ict'ers is in de eerste plaats geïnteresseerd in de inhoud van de functie. Pas later kijkt men naar zaken als werkgever en vestigingsplaats."
03-02 Facebook steekt Google naar beurskroon
03-02 Clouddiensten Dell en Atos voor Wolters Kluwer
03-02 IntraData en Centric breiden samenwerking uit
03-02 'Overheid vreest voor veiligheid in de cloud'
03-02 Learningguide Solutions wijzigt naam in Ontuitive
03-02 Apple eist alsnog Samsung Galaxy-verbod
03-02 Unit4 regelt herfinanciering van 150 miljoen euro
03-02 HDD-fabrikanten schroeven massaal garantie terug
03-02 SLTN en ICTroom openen Datacenter Brabant
03-02 Macaw-ontwikkelaar wordt Sharepoint-master
03-02 IntraData en Centric breiden samenwerking uit
03-02 Ortec ontwikkelt beslissingsmodel voor St Radboud
16-01 Randstad verkoopt Indiase salarisverwerker
06-01 Accenture beheert SAP-HRM van Shell
04-01 Paralax verwerkt nieuwe vakantiewet in Rostar CAS
29-12 TheNextFlex en Nétive verkopen marktplaatsdesk
22-12 Nu investeren in mensen betekent besparen op...
20-12 Salesforce.com koopt HR-softwaremaker Rypple
13-12 SAP-prooi SuccessFactors koopt Jobs2web
08-12 'SAP maakt met SuccessFactors sprong in SaaS'
|
|
29-12-08 2008: Opvallende wervingsacties
17-09-08 Nederland ontwikkelt weinig ICT-talent
31-07-08 Helft ICT-vacatures minimaal halfjaar open
24-06-08 Overheid werft ICT'ers met '9-tot-5-imago'
29-04-08 ‘HR-medewerker ongeschikt voor werven personeel’
Zorg voor HRM in de zorg
Voor zorginstellingen wordt de concurrentiepositie steeds belangrijker. Dat zorgt voor meer aandacht voor......




