Download whitepapers, case studies
en onderzoeken over ICT-onderwerpen
Computable IT Knowledge Base
  Dagelijks het laatste
ICT-nieuws in je inbox?
Computable e-mail nieuwsbrief

Enterprise Resource Planning / Achtergrond

14-12-2007 00:00 | Door Robbert Hoeffnagel | Tags: Onderzoek, Processen, Software | Gerelateerde bedrijven: Cordys, Infor, Microsoft, Profuse | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

Het ERP-systeem in via het web

Voormalig medewerkers van Baan-partner Profuse starten Elevation Concepts

Onder de naam Elevation Concepts is een softwarehuis van start gegaan dat bestaande erp-systemen (enterprise resource planning) koppelt aan het web. Opgericht door ex-medewerkers van het op Baan gerichte Profuse, richt het bedrijf zich nu op meerdere erp-platforms.

Profuse was jarenlang de belangrijkste implementatiepartner in de markt voor erp-systemen die zijn gebaseerd op de Baan-technologie. Profuse – inmiddels opgegaan in Infor, tegenwoordig eigenaar van Baan – ontwikkelde echter ook eigen technologie. Vooral de module die Profuse ontwikkelde om gebruikers via internet toegang tot het erp-systeem te verlenen bleek daarbij interesse van Baan-klanten op te roepen.

Die technologie is inmiddels met de overname van het in Veenendaal gevestigde softwarehuis meegegaan naar Infor. Bovendien was de web-module uitsluitend bedoeld voor gebruik door Baan-gebruikers. Enkele voormalige medewerkers van Profuse zijn nu een nieuwe onderneming begonnen die een vergelijkbare oplossing ontwikkelt voor in principe iedere erp-gebruiker. Het gaat om het in Deventer gevestigde Elevation Concepts, dat geleidt wordt door Theo Hoogendoorn.

Procesmodellen

Vervoersbedrijf Syntus werkt met een webmodule van Elevation Concepts

Vervoersbedrijf Syntus werkt met een webmodule van Elevation Concepts
Hoogendoorn onderwierp vijf jaar geleden Baan OpenWorld – de integratietechnologie van Baan – aan een onderzoek en bevond het niet bruikbaar voor ‘realtime’ ontsluiting van erp-systemen. Bij Profuse ontwikkelde hij vervolgens samen met enkele collega’s eigen technologie. Daarbij werd onder andere gebruik gemaakt van tools die ontwikkeld zijn door Xebic. Dit bedrijf komt eveneens ‘onder de paraplu’ van het oude Baan vandaan.

“Een van de sterke punten van de web-module van Profuse was dat het product het mogelijk maakt dat een externe gebruiker – een partner of een mobiele medewerker – rechtstreeks op het erp-systeem kan werken. Dit kon niet met de Baan OpenWorld-technologie en bijvoorbeeld Baans iEnterprise-aanpak, waarbij een stukje van het erp-systeem eerst als het ware apart werd gezet. De externe gebruiker werkte dus niet op het erp-systeem zelf.”

Elevation Concepts heeft een overeenkomst gesloten met Xebic Research om dezelfde basistechnologie die destijds door Profuse is gebruikt, nu ook te kunnen toepassen voor het ontsluiten van andere erp-systemen. Hoogendoorn: “We richten ons ook heel nadrukkelijk op Microsoft Dynamics. Bovendien is onze aanpak nu toch wat anders. Wij kijken vooral naar de werkprocessen van de klant. Met QuickDev kunnen we de nieuwe processen modelleren die de klant nodig heeft om externe partijen via internet op een goed gestructureerde en beveiligde manier toegang tot zijn erp-systeem te verschaffen. Uit die procesmodellen kunnen we vervolgens de bijbehorende software genereren.”


Doorstart Xebic
Xebic Research is voortgekomen uit Xebic, dat in handen kwam van Cordys, de firma waarmee een van de oprichters van Baan (Jan Baan) tegenwoordig in de wereld van service oriented architectures en business process management actief is. De activiteiten rond de modelleertool hebben een doorstart gemaakt onder de naam Xebic Research.
reageer print stuur door
Reageer
rssMeer ERP
ERP Whitepapers

Oracle of SAP - Wat is het beste voor middelgrote bedrijven?

In dit onafhankelijke onderzoek worden de ervaringen van middelgrote bedrijven in kaart gebracht na de implementatie van Oracle- of SAP-software. Alle belangrijke issues komen aan bod: ROI, kosten en tijdsduur van deployment, budget en ondersteuning. Wie scoort het best?... Download nu

CFO Research: financiële rapportage nu en in de toekomst

Lees in dit onderzoek, dat onder 164 CFO’s van Europese bedrijven werd gehouden, tegen welke zaken ze oplopen als het gaat om financiële rapportage. In welke IT-oplossingen wordt gegeïnvesteerd om aan de toekomstige eisen qua rapportage en analyse te voldoen? En wat...... Download nu

Meer ERP whitepapers

May-day naar monteur

Het grondpersoneel van KLM kan beter inspelen op kleine reparaties en problemen in het vliegtuig. KLM gaat daartoe gebruikmaken van een digitaal informatiesysteem dat grondpersoneel van realtime gegevens voorziet.

KLM-toestel waarschuwt monteur in de lucht
ERP Producten

SAP en BO komen met SAP Data Migration

01-12 16:51   SAP en Business Objects introduceren SAP Data Migration, een combinatie van services waarmee gebruikers in staat zijn om datamigratie zo efficiënt mogelijk uit te voeren.

Meer erp producten
ERP Praktijk

Pepperstream rondt project bij Oxfam Novib af

26-02 21:16   Website, Online shop en een koppeling met het ERP systeem van SAP. Dat zijn de kernpunten van het project van Pepperstream bij Oxfam Novib. Pepperstream heeft eerder de webshop...

Meer erp praktijk
ERP Achtergrond

BI en ERP: samen in één pakket

25-11 07:20   Ondernemingen gebruiken software voor enterprise resource planning (erp) om overzicht te krijgen over hun bedrijfsmiddelen. Analytische en voorspellende toepassingen hebben vaak...

Meer erp achtergrond
ERP Opinie

BI anticyclisch?

09-10 10:56   Het mag duidelijk zijn dat onze economie op een recessie afstevent. Wat zal het effect zijn op de bi-consultancy?

Meer erp opinie
IT Directory

Bekijk de leveranciers op het gebied van ERP.