ERP als webdienst komt nauwelijks voor

05-11-2009 09:40 | Door Pim van der Beek | Lees meer artikelen over: Licenties, SaaS | Lees meer over de bedrijven: Forrester Research, SAP | Er zijn 2 reacties op dit artikel | Permalink
Forrester

Het gebruik van sofware voor enterprise resource planning (erp) als webdienst komt nog nauwelijks voor. Slechts 2 procent van de omzet uit erp-software is afkomstig van webgebaseerde programma's voor het beheer van voorraden, personeel en materialen. Dat stelt onderzoekbureau Forrester na onderzoek van de wereldwijde omzet uit erp-software. De analisten verwachten dat webdiensten pas binnen nu en drie jaar een noemenswaardige rol gaan spelen op de erp-markt.

De onderzoekers denken dat de beschikbaarheid van de webdienst Business ByDesign van softwarebedrijf SAP andere leveranciers over streep zal trekken om ook erp als webdienst aan te bieden. Zonder percentages te noemen, tekenen de onderzoekers aan dat in de softwaremarkt voor crm (klantenrelatiebeheer) en hr (personeelszaken) de omzet uit webdiensten een veel grotere rol speelt.

Door de economische omstandigheden loopt de omzet uit erp-licenties, onderhouds- en implementatiediensten in 2009 terug. De analisten verwachten dat de omzet uit licenties tussen 2008 en 2009 daalt van 12,8 miljard dollar naar 9,8 miljard dollar. De omzet uit diensten loopt volgens hen terug van 11,1 tot 9,3 miljard dollar.

De wereldwijde omzet uit onderhoudscontracten stijgt volgens Forrester licht, van 19,5 miljard dollar in 2008 naar 19,7 miljard dollar in 2009. De marktonderzoekers verwachten dat de omzet van de erp-markt pas in 2013 weer uitkomt op het niveau van 2008.

Reacties op dit artikel
Geen ratinging R. Hoek, 06-11-2009 18:44
Hierbij een positief geluid. Sinds 2004 ontwikkelen wij 100% web-based ERP applicaties. Onze markt bestaat uit importeurs, exporteurs en telers van groenten en fruit en kamerplanten. Wij hebben sinds 2005 alleen maar succesvolle implementaties geleverd van web-based ERP Solutions. Veel concurrenten zijn er niet. Mogelijk is de oorzaak hiervan dat men niet over de juiste ontwikkel tools beschikt. Een ERP applicatie is nou eenmaal niet hetzelfde als een dynamische website. In de juiste ontwikkeltool zou een web-based business application ontwikkeld moeten worden als ware het een traditionele client/server application. In Computable is in 2004 reeds over de genoemde ontwikkel tool geschreven.
De redactie vindt deze reactie: OKjacs, 28-04-2010 13:22
Misschien ook eens een blik werpen op OpenBravo. Een schitterend ERP pakket (opensource) welke volledig webbased is. Heeft zoveel functionaliteit dat deze zeer goed bruikbaar is voor het MKB
Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3