Overheid opent centraal loket voor e-factuur
De rijksoverheid opent een centaal loket waar bedrijven hun elektronische facturen kunnen indienen. Ondernemers die zaken doen met de rijksoverheid kunnen via een centrale mailbox hun e-facturen indienen. Vervolgens worden de rekeningen doorgestuurd naar de juiste overheidsinstelling. Dat heeft staatssecretaris Heemskerk van Economische Zaken bekendgemaakt. Volgens de staatssecretaris sluit in januari 2010 het UWV-werkbedrijf zich als eerste aan op deze zogenoemde E-factuurpoort.
Het centrale meldpunt moet de elektronische afhandeling van zakendoen met de overheid gemakkelijker maken en de administratieve lasten verlagen.
Overheden die volgen zijn: het ministerie van Verkeer en Waterstaat, Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit en Economische Zaken, de gemeente Zoetermeer, voorlichtingscentrum RIVM en de Rijksdienst voor het wegverkeer (RDW).
De overheid heeft het streven om in 2010 tien procent van de facturen elektronisch af te handelen. In 2014 moet 80 procent van de rekeningen die aan de overheid worden gestuurd elektronisch worden afgehandeld.
Keurmerk
Op 7 april 2009 tekenden drie staatssecretarissen en afgevaardigden van het Nederlandse bedrijfsleven een convenant waarin staat dat de overheid in 2010 één miljoen van alle binnenkomende facturen elektronisch wil ontvangen en verwerken. Dat is 10 procent van het totaal aantal facturen dat jaarlijks binnenkomt.
Het aantal online e-factureringsbedrijven in Nederland neemt toe. In september 2009 telde Nederland ongeveer 65 bedrijven die zich met elektronisch factureren bezighouden. Platform Elfa (ELektronisch FActureren) werkt aan een keurmerk voor e-factureringsbedrijven om de kwaliteit en continuïteit te waarborgen. Volgens planning krijgen de eerste bedrijven begin 2010 een keurmerk.
1. De gegevens wat we precies moeten doen zijn lastig te vinden. Waar staat de taxanomie en xbrl file? Geef eens een voorbeeldje van een simpele factuur in xml.
2. Daardoor zijn er weinig boekhoudpakketten die een elektronische factuur kunnen inlezen.
Ik wil wel wat doen maar moet eigenlijk rustig afwachten.
Dan weten ze zelf wat ze ermee kunnen, die elektrische rekeningen innen.
Bijv. Automatische
- btw verrekening
- inkomsnten aangifte
via de belastingdienst.
Zou me een hoop werk schelen als ondernemer.
Of is dit slechts facade, een overheidstruckje om het de Amerikanen nog meer inzicht te geven in ons Nederlandse prive betalings verkeer?
http://www.elsevier.nl/web/Nieuws/Europese-Unie/252169/EU-geeft-Amerika-toegang-tot-bankgegevens-inwoners.htm
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
09-02 Oracle neemt eHRM-specialist Taleo over
09-02 ERP-traject Eigen Haard krijgt forse directiesteun
08-02 Atos wint opnieuw aanbesteding Dimpact
08-02 Cordys benoemt Art Landro tot CEO
08-02 Nij Smellinghe live met geïntegreerd...
|
|
18-01-11 Vodafone stuurt eerste e-factuur via Digipoort
13-01-11 Pastors legt prioriteit e-facturatie bij bedrijven
12-01-11 'E-facturatienorm is ambitieus, maar wel haalbaar'
12-01-11 Gemiste e-factuurnorm stelt Pastors teleur
07-01-11 Overheid print e-factuur en verwerkt handmatig
06-01-11 Overheid haalt doelstelling e-facturatie niet
05-01-11 Rijk is klaar voor elektronische facturen
27-05-10 ICT-sector Europa is minder productief dan VS
04-02-10 Testomgeving SaaS bij overheid van start
31-12-09 EU lanceert portal ter promotie e-factureren
23-04-09 ‘Plan digitaal factureren weinig ambitieus’
10-04-09 'E-factureren enorm hard nodig'
09-04-09 Overheid gaat in 2010 10 procent e-factureren
28-08-08 Overheidsdoel e-factureren is haalbaar
De gecombineerde kracht van JD Edwards en Salesforce.com
De integratie van JD Edwards en Salesforce.com drijft organisaties vaak tot wanhoop. Deze whitepaper beschrijft hoe......




