EU-commissaris: it-bedrijven hebben dubbele moraal

20-12-2005 14:20 | Door Rian van Heur | Lees meer over de bedrijven: Microsoft, Google, Yahoo | Er is 1 reactie op dit artikel | Permalink

De Zweedse Eurocommissaris Margot Wallstroem beschuldigt Microsoft, Yahoo en Google van een dubbele moraal. Wallstroem schrijft op haar blog dat de drie bedrijven hun moraal aanpassen om in nieuwe markten voet aan grond te krijgen.

“Het lijkt alsof woorden als ethiek en de sociale verantwoordelijkheid van het bedrijf zijn verwijderd van de bedrijfscode – of hebben ze een fexible ethische standaard afhankelijk van waar ze opereren”, schrijft Wallstroem op haar blog.

Wallstroem doelt vooral op de relatie die de bedrijven hebben met China. “Ik was erg teleurgesteld toen ik hoorde dat Microsoft akkoord is gegaan met het blokkeren van blogs die de woorden democratie, vrijheid, mensenrechten en demonstratie bevatten”, schrijft Wallstroem. Ze vindt dat Yahoo zelfs verder gaat. Het bedrijf zou aan de Chinese overheid een naam hebben doorgegeven van iemand die per e-mail kritiek gaf op een beslissing van de Chinese partij, ofwel de overheid.
Reacties op dit artikel
Geen ratingCorCom SA, 02-03-2007 12:37
Deze bedrijven staan onder druk van inlichtingendiensten en regeringen.
Het is kiezen of verliezen, en een beetje eigen waarde verliezen.
Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 155 6.4
Klik voor meer info2 121 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 48 6.5
Klik voor meer info8 44 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3