Directeur RIM roept op tot wijziging patentwetten
De patentwetten van de Verenigde Staten moeten drastsich onder handen genomen worden, vindt directeur James Balsillie van Blackberry-maker RIM. Dat bedrijf heeft net een lange juridische strijd achter de rug, vanwege een aanklacht wegens patentenschending.
De directeur van Research in Motion (RIM) hield gisteren een pleidooi voor het Amerikaanse congres. Hij stelt dat hervorming van de wetgeving noodzakelijk om technologiebedrijven te beschermen. Balsillie: “De zaak waar RIM bij betrokken was, is een duidelijk voorbeeld waarom verbetering van de wetten nodig is. RIM wil meer betekenisvolle patentwetten om er zeker van te zijn dat geen enkel bedrijf hoeft te ervaren wat wij de afgelopen vijf jaar hebben moeten doorstaan.”
Vorige maand moest RIM 612,5 miljoen dollar neertellen om een patentkwestie met NTP te sussen. Het bedrijf verloor de rechtszaak, ook in hoger beroep. Een deel van de patenten die tijdens de rechtzaak van NTP aan bod kwamen, werden door het Amerikaanse patentenbureau afgewezen.
Balsillie vindt dan ook dat er te veel onzinnige patenten zijn. Het patentenbureau scheidt zowel vóór goedkeuring als achteraf de goede patentaanvragen van de slechte, maar door onzinnige patenten wordt dat werk bemoeilijkt. Bovendien, meent hij, ging de rechter die RIM’s zaak behandelde voorbij aan het feit dat een deel van de patenten onzinnig werd genoemd door het patentenbureau. Volgens hem was het te vergelijken met een rechter die in een moordzaak het DNA-bewijs terzijde schuift.
Het Amerikaanse congres heeft nog weinig besluiten genomen over hervormingen van het huidige patentsysteem in de Verenigde Staten. Er spelen namelijk flink uiteenlopende belangen; enerzijds van technologiebedrijven als RIM en anderzijds van ondernemingen die vóór een systeem zijn dat in het voordeel van patenthouders werkt. Laatstgenoemden zijn bijvoorbeeld medicijnfabrikanten, maar ook wel technologiebedrijven - met een ruim patentenportfolio. Diverse Amerikaanse politici proberen wel de wetgeving meer in lijn te brengen met die in Japan en Europa.
13-02 Jos Beernink verlaat PC-divisie Samsung
13-02 Unit4 en VDD IQware koppelen zorgsoftware
13-02 KPN maakt balans op na hack
13-02 KPN garandeert anonimiteit internetgebruiker
13-02 Ordina rondt integratie Oracle EBS bij EL&I af
13-02 Perfectview levert CRM-systeem aan Gelderland
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
09-02 Gebouwautomatiseerders kiezen branchebestuur
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
08-02 Reseller verliest slag om het groene huishouden
07-02 Verhuurder Capgemini-pand vecht verhuizing aan
07-02 Nomineer nu voor de Computable Awards 2012
07-02 Europese ICT-beslissers voorzichtig met budget
06-02 'Marktwaardering Facebook is kwart te hoog'
|
|
10-11-06 NTP klaagt Palm aan om 'Blackberry-patent'
05-05-06 RIM dient tegenaanklacht in tegen Visto
12-04-06 Chinees telecombedrijf lanceert Blackberry-kloon
06-03-06 RIM koopt patentenzaak NTP af met miljoenenschikking
31-10-05 RIM sluit overeenkomst met Forgent over JPEG
07-07-05 BSA ingehouden blij met afwijzing softwarepatenten
09-06-05 EZ: inmenging ambtenaar softwarepatentwet ongewenst
20-06-02 RIM beschuldigt Good van patentinbreuk
Probleemloos ontwikkelen voor een hybride cloudmodel
Aanbieders van geavanceerde bedrijfsapplicaties willen nieuwe klanten graag de mogelijkheid geven om op......




