Novell stelt manager aan voor omstreden Microsoft-deal
Novell benoemt een manager om de omstreden overeenkomst met Microsoft te bestieren. Vice-president Susan Heystee, die al wereldwijd algemeen directeur voor strategische partners was, moet de deal met Microsoft overzien.
De overeenkomst is in toenemende mate een probleem voor Novell aan het worden. Microsoft-ceo Steve Ballmer gebruikt de in de samenwerking opgenomen afdekking van wederzijds intellectueel eigendom als bewijs dat Linux technologie bevat die patenten van Microsoft schendt. Novell heeft inmiddels al verklaard het hier niet mee eens te zijn.Toch betaalt de Linux-distributeur Microsoft wel een bedrag voor ip-afdekking (intellectual property) en zegt klanten hiermee gerust te stellen op het gebied van juridische vervolging wegens patenten. De nu benoemde topvrouw moet naar het zich laat aanzien vooral de technische kant van de Microsoft-vrede bestieren. Dit betreft samenwerking aan interoperabiliteit tussen beider software, vooral met het oog op virtualisatie van besturingssystemen.
Reacties op dit artikel
Indien de SEC stukken over deze deal goed gelezen worden is de betaling van Microsoft aan Novell voor IP gebruik aanzienlijk groter dan de betaling van Novell aan Microsoft. 108 M US$ van MS naar Novell en 40 M van Novell naar MS. Lijkt me toch duidelijk wie wie betaalt voor IP gebruik.
Bij Novell dacht men een gouden deal te sluiten, maar als de counterpartner Microsoft heet kan dat natuurlijk niet. Ze krijgen 400 miljoen dollar per jaar en hoeven maar 40 miljoen terug te betalen. Lijkt dus een vette worst, maar helaas, ze hebben niet geluisterd naar de anderen die zeiden: "Never do business with the devil", en moeten nu op de blaren zitten.
13-02 Unit4 en VDD IQware koppelen zorgsoftware
13-02 KPN maakt balans op na hack
13-02 KPN garandeert anonimiteit internetgebruiker
13-02 Ordina rondt integratie Oracle EBS bij EL&I af
13-02 Perfectview levert CRM-systeem aan Gelderland
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
09-02 Gebouwautomatiseerders kiezen branchebestuur
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
08-02 Reseller verliest slag om het groene huishouden
07-02 Verhuurder Capgemini-pand vecht verhuizing aan
07-02 Nomineer nu voor de Computable Awards 2012
07-02 Europese ICT-beslissers voorzichtig met budget
06-02 'Marktwaardering Facebook is kwart te hoog'
|
|
Gerelateerde artikelen
19-01-09 Microsoft-Novell komt op stoom
13-12-06 Microsoft- en Novell-klanten blij met overeenkomst
Probleemloos ontwikkelen voor een hybride cloudmodel
Aanbieders van geavanceerde bedrijfsapplicaties willen nieuwe klanten graag de mogelijkheid geven om op......
Ontwerpen in drie dimensies
Niet zo lang geleden gebruikten architecten tools voor driedimensionaal ontwerpen vooral om visualisaties te maken, niet om echt te ontwerpen. De grootste bottleneck is de interface naar ingenieursbureaus en aannemers.




