Winstgroei beursgenoteerde ICT-bedrijven onder druk
Nederlandse beursgenoteerde ict-ondernemingen zullen de komende jaren een minder grote winstgroei merken. In 2006 hebben deze bedrijven de grenzen van de winstgroei al bereikt. Dat is te wijten aan de Nederlandse arbeidsverhoudingen en de kwaliteit van het management.
De winstgroei van beursgenoteerde ict-ondernemingen wordt kleiner. Onderzoeksbureau AME Research constateert in het trendonderzoek ICT Beursfondsen 2008 dat beursgenoteerde ict-bedrijven in 2006 de grenzen van hun winstverbetering al hebben bereikt. "We merken dat in 2006 bedrijven op de top van hun groei zaten. In 2007 stabiliseert de operationele winst. En in 2008 staat deze nog verder onder druk", zegt Adriaan Meij van AME Research.
Bedrijven hebben moeite om de personeelskosten te drukken. "Het lukt bedrijven niet om efficiënter om te gaan met arbeid", zegt Meij. Hij noemt het ontslagrecht als één van de redenen daarvoor. Bedrijven kunnen hierdoor niet flexibel mensen in dienst nemen en wijken daardoor uit naar het buitenland.
Kwaliteit van het management
Daarnaast noemt de analist de kwaliteit van het management als één van de redenen voor het bereiken van de grenzen van de winstgroei. "Er zijn maar een aantal bedrijven die erin slagen om een bedrijfswinst van meer dan tien procent van het balanstotaal te realiseren. Naar internationale maatstaven zijn deze bedrijven niet winstgevend genoeg voor de aandeelhouders", zegt Meij. Hij wijt dit aan de kwaliteit van het management van de ondernemingen.
13-02 Unit4 en VDD IQware koppelen zorgsoftware
13-02 KPN maakt balans op na hack
13-02 KPN garandeert anonimiteit internetgebruiker
13-02 Ordina rondt integratie Oracle EBS bij EL&I af
13-02 Perfectview levert CRM-systeem aan Gelderland
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
09-02 Gebouwautomatiseerders kiezen branchebestuur
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
08-02 Reseller verliest slag om het groene huishouden
07-02 Verhuurder Capgemini-pand vecht verhuizing aan
07-02 Nomineer nu voor de Computable Awards 2012
07-02 Europese ICT-beslissers voorzichtig met budget
06-02 'Marktwaardering Facebook is kwart te hoog'
|
|
21-10-08 ICT-aandelen dalen minder hard dan gemiddeld
28-05-08 Tulip ziet winst en omzet in 2007 stijgen
26-05-08 Ctac ziet omzet en winst groeien
14-05-08 Winstmarges Ordina staan onder druk
06-05-08 Atos Origin maakt ‘double-digit’ winst
25-04-08 Microsoft beperkt daling kwartaalwinst
Probleemloos ontwikkelen voor een hybride cloudmodel
Aanbieders van geavanceerde bedrijfsapplicaties willen nieuwe klanten graag de mogelijkheid geven om op......




