CEO Centric wil geen Computable Award
George Banken van Detron, Wilbert Kieboom van Logica, Simon de Koning van Pecoma en Gerrit Oosterhof van TSS zijn genomineerd als ceo van het jaar bij de Computable Awards 2009. Gerard Sanderink van Centric heeft zich teruggetrokken.
De bedrijven van de genomineerde topmanagers leggen uit op welke wijze deze mannen zich nadrukkelijk hebben onderscheiden.
George Banken is een echte ondernemer. Voor hem staat de klant altijd centraal. Daar is hij dan ook het liefst. Voor Detron is George de aanvoerder die steeds op oorspronkelijke en verfrissende wijze met veel positieve energie het ondernemerschap in iedere medewerker (van hoog tot laag) probeert los te maken. Geen hiërarchische structuren, maar een open en transparante organisatie waar kwaliteit en initiatief boven komen drijven, met kansen voor een ieder die ze wil pakken. En dat alles om de dienstverlening aan de klant te verbeteren. Het is daarom een genot om met én bij Detron te werken en het maakt George tot een terechte genomineerde voor de Computable Awards 2009.
Toen Wilbert Kieboom bij Logica begon is hij geconfronteerd met een eerder aangekondigde organisatiewijziging terwijl de economische crisis uitbarstte. Hij heeft zijn eigen blauwdruk over het model gelegd en in korte tijd een crisisbestendige organisatie neergezet. Hij is pijnlijke maatregelen niet uit de weg gegaan en heeft daarmee het leiderschap getoond dat in deze tijden wordt gevraagd. Eerder wist hij Atos Origin tot de grootste ict-dienstverlener van Nederland te maken. Hij is regelmatig op Logica-locaties aanwezig om collega's te spreken, om beslissingen toe te lichten en zijn visie te delen. Hij is een teambuilder die open communiceert en weet de juiste mensen bij elkaar te zetten om tot de beste resultaten te komen.
Simon de Koning zet zich dag in dag uit met veel passie in voor Pecoma en zijn medewerkers. Daarbij heeft hij voortdurend oog voor maatschappelijke aspecten van het ondernemen, zoals aandacht voor milieuonderwerpen, maar ook voor de noodzaak om te focussen op winst en rendement. Onder zijn leiding heeft het Pecoma-team de afgelopen jaren prachtige successen geboekt, meerdere klanten geholpen bij het behalen van hun bedrijfsdoelstellingen en ‘Business Technology' op de kaart gezet. Maar ook in tijden van economische recessie wist Simon zich als een waardig ceo op te stellen. Simon heeft het emotionele vermogen om mensen praktisch en resultaatgericht bij hun werk te betrekken en dat werk als inspirerend en belangrijk te zien.
Om genomineerd te kunnen worden voor de titel ‘ceo van het jaar', zijn er volgens ons de nodige kwalificaties waar iemand aan zou moeten voldoen. Het moet geen eendagsvlieg zijn maar iemand die al tientallen jaren in de ict werkzaam is. Het moet iemand zijn die bewezen heeft niet alleen in goede tijden voor het voetlicht te treden, maar die ook in het verleden bewezen heeft in complexe organisaties volledig voor z'n bedrijf en z'n mensen te hebben gestaan. Het moet iemand zijn die stuurt op inhoud en anderen beter laat functioneren. Wij zagen al dat Gerrit Oosterhof aan al deze kwalificaties voldoet en zijn dan ook blij dat nu met iedereen te mogen delen.
Ceo Gerard Sanderink van Centric heeft te kennen gegeven niet in aanmerking te willen komen voor een Computable Award.
Stemmen!
Dat Sanderink niet mee wilt doen heeft te maken met rancuneus gedrag tov Computable. Hij ziet natuurlijk graag dat alleen positieve dingen over Centric en de rest van zijn ondernemingen wordt geschreven ...
- Ook knap wat Kieboom voor elkaar heeft gekregen binnen Atos en hetzelfde nog een keer doet.
- George kent de grenzen van het niet & wel en heeft ook zijn goede en slechte ervaringen.
- De Koning & Pecoma blijven de publiciteit opzoeken en hebben bedrijf blijkbaar veel veren nodig, maar hebben ook het team dat het promoot.
- Oosterhof is onbekend, maar blijkbaar niet onbemind.
Het is goed voor een bedrijf dat er leiders staan die er ook voor echt staan. Hun "inner circle" nemen ze mee, beschermen ze en waarderen ze (zoals het hoort want er zijn maar een paar enkelingen geweest die het alleen hebben gedaan)
De minderen in hun bedrijven hebben het (vaak terecht) niet makkelijk bij deze heren.
Waardering is op zijn plaats voor deze heren.
Maar dat dat nu weer via de zoveelste award-nominatie moet, is weer een ander verhaal.......
Toch vervelend als je iemand tot CEO van het jaar bekroond die wellicht vervolgd gaat worden...
De IT-chaos die Banken bij Boober heeft achter gelaten is schokkend. Geen back-ups? Geen controle over zijn eigen IT-systeem? Et cetera.
Het lijkt mij inderdaad een goed idee om de curator hem aan te laten spreken.
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
09-02 Gebouwautomatiseerders kiezen branchebestuur
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
08-02 Reseller verliest slag om het groene huishouden
07-02 Verhuurder Capgemini-pand vecht verhuizing aan
07-02 Nomineer nu voor de Computable Awards 2012
07-02 Europese ICT-beslissers voorzichtig met budget
06-02 'Marktwaardering Facebook is kwart te hoog'
|
|
18-06-10 Centric ziet winst in 2009 fors dalen
21-05-10 Nominaties Computable Awards zijn bekend
10-12-09 Centric voegt in België zes bedrijven samen
14-10-09 Microsoft wint voor het eerst software-award
09-09-09 Centric heeft miljard euro in zicht
26-08-09 Centric ontvangt 24 miljoen voor Ordina BPO
18-08-09 'Dit is makkelijker, sneller en efficiënter'
17-07-09 Centric schikt ontslagzaken met 61 werknemers
16-07-09 Twaalf extra ontslagen bij BPO-divisie Centric
15-07-09 Spoelstra spreekt: ICT-lintjesregen
13-07-09 'ICT kan maatschappelijke problemen oplossen'
10-07-09 'Wij staan dagelijks garant voor topkwaliteit'
09-07-09 'Netwerk en telecom integreren steeds meer'
23-06-09 Nominaties Computable Awards zijn bekend
Probleemloos ontwikkelen voor een hybride cloudmodel
Aanbieders van geavanceerde bedrijfsapplicaties willen nieuwe klanten graag de mogelijkheid geven om op......




