Uzorg en Gemnet lanceren Zorg Netwerk Nederland
Uzorg en Gemnet bieden samen een hoogwaardig beveiligd netwerk voor zorgverleners aan. Dit Zorg Netwerk Nederland (ZNN) is bedoeld voor veilig internet- en mailverkeer en het uitwisselen van medische gegevens tussen zorgverleners. Volgens de initiatiefnemers brengt deze infrastructuur het landelijk elektronisch patiëntendossier een stap dichterbij.
Vanaf januari 2005 kunnen de eerste zorgverleners via het Zorgnetwerk Nederland medische gegevens met collega’s uitwisselen. Omdat zulke informatie privacygevoelig is, is een hoogwaardig netwerk vereist. Volgens Uzorg en Gemnet past het op adsl-gebaseerde ZNN binnen de standaarden die het Nederlands ICT Instituut in de Zorg (Nictiz) voor het landelijke elektronische patiëntendossier (epd) heeft vastgesteld. Daarnaast kunnen artsen en verzorgers via ZNN gebruikmaken van internet en mail versturen.
Zorgautomatiseerder Uzorg uit Utrecht levert oplossingen voor huisartsenposten en spoedeisende hulp en Edifact-diensten voor berichtenuitwisseling tussen zorgverleners in de eerste en tweedelijn. Gemnet is de beheerorganisatie van het Gemeenschappelijk Netwerk voor overheden. Maatschappelijke organisaties kunnen gebruikmaken van Gemnet voor hun elektronische informatie-uitwisseling.
Meer over dit onderwerp in de Computable van 24 december 2004
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
09-02 Gebouwautomatiseerders kiezen branchebestuur
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
08-02 Reseller verliest slag om het groene huishouden
07-02 Verhuurder Capgemini-pand vecht verhuizing aan
07-02 Nomineer nu voor de Computable Awards 2012
07-02 Europese ICT-beslissers voorzichtig met budget
06-02 'Marktwaardering Facebook is kwart te hoog'
|
|
12-07-07 Kabinet akkoord met wetsvoorstel EPD
29-06-05 NICTIZ en Ernst & Young ruzieën over EMD-onderzoek
Probleemloos ontwikkelen voor een hybride cloudmodel
Aanbieders van geavanceerde bedrijfsapplicaties willen nieuwe klanten graag de mogelijkheid geven om op......




