Internet wint aan betrouwbaarheid als nieuwsbron
Het bedrijf Edelman voert jaarlijks een onderzoek uit naar het vertrouwen van opinie-leiders in overheden, bedrijfsleven, media en non-gouvermentele organisaties (NGO's). De laatste cijfers wijzen uit dat internet in Europa duidelijk aan invloed wint als betrouwbare nieuwsbron.
Edelman omschrijft een opinie-leider als volgt: leeftijd tussen 35-64 jaar, hoger opgeleid met een jaarlijks bruto inkomen van 60.000 euro of meer (in de VS 75.000 dollar). Ze hebben daarnaast een aantoonbare interesse in de media, de economie en politieke aangelegenheden.
Deze categorie mensen stelt volgens het onderzoek de geloofwaardigheid van vrienden en familie hoger dan die van kranten. Europese opinieleiders geven met 52 procent aan dat radio als meest betrouwbare informatiebron wordt ervaren, met 51 procent op de voet gevolgd door artikelen in zakenbladen. Vrienden en familie scoren 43 procent en dagbladen slechts 34 procent.
In alle onderzochte landen is het vertrouwen in technologische en elektronische bedrijven hoger dan in andere bedrijven (Microsoft, Samsung, Sony, IBM, et cetera).
Het laatste jaar is in Europa de populariteit van het Internet als een "primaire mediabron voor geloofwaardige informatie" toegenomen van 9 naar 13 procent. Het Internet is op dit moment, na de televisie en kranten, de derde mediabron waar opinie-leiders als eerste naar kijken voor betrouwbare informatie.
13-02 KPN maakt balans op na hack
13-02 KPN garandeert anonimiteit internetgebruiker
13-02 Ordina rondt integratie Oracle EBS bij EL&I af
13-02 Perfectview levert CRM-systeem aan Gelderland
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
09-02 Gebouwautomatiseerders kiezen branchebestuur
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
08-02 Reseller verliest slag om het groene huishouden
07-02 Verhuurder Capgemini-pand vecht verhuizing aan
07-02 Nomineer nu voor de Computable Awards 2012
07-02 Europese ICT-beslissers voorzichtig met budget
06-02 'Marktwaardering Facebook is kwart te hoog'
|
|
13-06-05 Eenderde volwassen Nederlanders gebruikt geen Internet
16-02-05 TCP/IP-uitvinders krijgen Turing-prijs
Probleemloos ontwikkelen voor een hybride cloudmodel
Aanbieders van geavanceerde bedrijfsapplicaties willen nieuwe klanten graag de mogelijkheid geven om op......
Ontwerpen in drie dimensies
Niet zo lang geleden gebruikten architecten tools voor driedimensionaal ontwerpen vooral om visualisaties te maken, niet om echt te ontwerpen. De grootste bottleneck is de interface naar ingenieursbureaus en aannemers.




