Ziekenhuizen doen te weinig met hun website
Uit een onderzoek van Capgemini onder 94 Nederlandse ziekenhuizen naar de functionaliteit van hun website, blijkt dat ziekenhuizen de mogelijkheden van hun website onvoldoende benutten. Volgens het onderzoek is het droevig gesteld met de digitale communicatie tussen Nederlandse ziekenhuizen en hun patiënten.
Het onderzoek wijst uit dat slechts 36 procent van de ziekenhuizen de mogelijkheid biedt om via de website of via een e-mail een klacht in te dienen. Afspraken maken, inzien of wijzigen via internet kan maar bij 10 procent van de onderzochte ziekenhuizen.
Slechts een op de tien ziekenhuizen biedt patiënten de mogelijkheid om te e-mailen vanuit het ziekenhuis en het elektronisch bestellen of laten afleveren van bloemen en/of cadeaus voor patiënten kan maar in 5 procent van deze zorginstellingen. Het delen van kennis en ervaringen door patiënten dan wel medisch advies inwinnen via de website kan bij slechts 5 procent van de ziekenhuizen. Hiermee lopen ze ver achter bij websites van patiëntenverenigingen die deze mogelijkheden wel aanbieden.
Wel beschikte in 2004 82 procent van de ziekenhuizen over een reactieformulier of de mogelijkheid tot e-mailen met het ziekenhuis. et betreft dan wel een algemeen adres zoals info@ziekenhuisnaam.nl .
13-02 Ordina rondt integratie Oracle EBS bij EL&I af
13-02 Perfectview levert CRM-systeem aan Gelderland
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
09-02 Gebouwautomatiseerders kiezen branchebestuur
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
08-02 Reseller verliest slag om het groene huishouden
07-02 Verhuurder Capgemini-pand vecht verhuizing aan
07-02 Nomineer nu voor de Computable Awards 2012
07-02 Europese ICT-beslissers voorzichtig met budget
06-02 'Marktwaardering Facebook is kwart te hoog'
|
|
Probleemloos ontwikkelen voor een hybride cloudmodel
Aanbieders van geavanceerde bedrijfsapplicaties willen nieuwe klanten graag de mogelijkheid geven om op......





Onderzoek: Ziekenhuis maakt nog te weinig gebruik van internet
"Het onderzoek is helaas niet meer verkrijgbaar"
Staat op de website van Capgemini.
De eenvoudigste manier om dit te voorkomen:
plaats het onderzoek als pdf op de site.
De zin: "Het onderzoek is helaas niet meer verkrijgbaar" is anno 2005 onwerkelijk.
Er zal wel een andere reden zijn om het onderzoek niet meer uit te geven.