LogicaCMG is optimistisch voor 2005

02-03-2005 11:07 | Door René Rippen | Lees meer over het bedrijf: Logica | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

LogicaCMG is vol vertrouwen aan het boekjaar 2005 begonnen. "In het algemeen verwachten we een significante vooruitgang," zegt ceo Martin Read van de Brits-Nederlandse ict-onderneming.

“We zijn 2005 begonnen met een goede ‘pijplijn’ en verwachten het orderboek verder te versterken in het eerste kwartaal.” De omzet van LogicaCMG is het tweede halfjaar van 2004 met 6,2 procent gegroeid. De jaaromzet van 1,14 miljard euro viel echter 2,2 procent lager uit dan in 2003. De aangepaste operationele winst kwam uit op 76,5 miljoen euro, 0,4 procent minder dan in 2003.


It-dienstverlening, in totaal goed voor 86 procent van de groepsomzet, heeft in de Benelux een aanhoudende omzetgroei doorgemaakt, zo blijkt uit de jaarcijfers. LogicaCMG haalde 24 procent van de groepsomzet uit dienstverlening in de Benelux. Ruim 40 procent van de groepsomzet kwam uit Groot-Brittannië. De herstructurering in Duitsland is volgens LogicaCMG afgerond; de omzet in het tweede halfjaar wordt als stabiel gekarakteriseerd.


Outsourcing is gegroeid van 20 naar 23 procent van de groepsomzet. De omzet in draadloze netwerken (14 procent van de groepsomzet) is in het tweede halfjaar toegenomen. De activiteiten in deze sector zijn afgesloten met een kleine winst over het hele boekjaar.

Ontwerpen in drie dimensies

Niet zo lang geleden gebruikten architecten tools voor driedimensionaal ontwerpen vooral om visualisaties te maken, niet om echt te ontwerpen. De grootste bottleneck is de interface naar ingenieursbureaus en aannemers.

Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3