Open source-ontwikkelaar verdient bovengemiddeld
Open source-ontwikkelaars verdienen meer geld dan een gemiddelde ict'er. Dat blijkt uit Australisch onderzoek. Volgens de onderzoekers krijgen ontwikkelaars door bij te dragen aan de open source community betere vaardigheden en daardoor een betere baan.
Australische open source-ontwikkelaars krijgen meer salaris dan een gemiddelde ict'er. Dat blijkt uit onderzoek van de Australian Open Source Industry and Community Census. Het gemiddelde Australische ict-salaris ligt tussen de 46.500 euro (76.000 Australische Dollar) en 61.200 euro (100.000 Australische Dollar). Tien procent van de ondervraagde open source-ontwikkelaars gaf aan veel meer te verdienen. "Het goede nieuws is dat de salarissen drie keer het nationale gemiddelde zijn. Dus fulltime open source ontwikkelaars krijgen meer betaald," aldus één van de onderzoekers Pia Waugh. Dat schrijft de website IT News.
Het onderzoek werd ingevuld door 327 ontwikkelaars die ofwel zakelijk ofwel privé open source-software ontwikkelen. Het merendeel van de respondenten gaf aan hobbyist te zijn en geen geld te verdienen voor het werk dat zij doen voor de open source community. Jeff Waugh, één van de onderzoekers, denkt dat ict'ers die meewerken aan open source software werken in beter betaalde banen. "Het onderzoek laat zien dat mensen die met open source werken betere vaardigheden hebben en hebben daarom ook betere banen. Dit is een goed bericht voor de onderwijssector."
Het onderzoek werd gepresenteerd tijdens de Linux.conf.au.
Waar komt de kop 'Open source ontwikkelaar verdient bovengemiddeld' dan vandaan?
10 procent gaf aan VEEL meer te verdienen, over de overige 90 procent staat er niets in het artikel, en dus kan er niet worden aangenomen dat die gemiddeld of lager verdienen. Echter, je kan ook niet aannemen dat deze 90 procent meer verdient.
De interessants vraag is dus: Hoeveel procent van de niet OSS ontwikkelaars verdient VEEL meer?
13-02 KPN garandeert anonimiteit internetgebruiker
13-02 Ordina rondt integratie Oracle EBS bij EL&I af
13-02 Perfectview levert CRM-systeem aan Gelderland
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Acer levert Future Classroom Lab op
09-02 Oracle neemt eHRM-specialist Taleo over
09-02 KPN benoemt Nederlandse directeur en CFO
09-02 MySapply koopt collectief accountantsdiensten in
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
07-02 Verhuurder Capgemini-pand vecht verhuizing aan
06-02 Erasmus Universiteit reorganiseert ICT
06-02 Banometer: Topstart vacaturemarkt krijgt vervolg
|
|




