Drie miljoen euro voor meisjes met bètastudie
Bèta-opleidingen zijn nog steeds niet populair bij meisjes. Extra voorlichting van het Platform Bèta Techniek en een investering van drie miljoen euro moeten daar verandering in brengen.
Minister Plasterk trekt de komende jaren drie miljoen euro extra uit om meer meisjes te interesseren voor een studie of opleiding in techniek en ict. Een miljoen is bestemd voor havo en vwo-scholen, en twee miljoen voor het mbo. Dat heeft het ministerie van onderwijs vandaag laten weten.
De minister wil meisjes stimuleren te kiezen voor techniek om het tekort aan bètatechnici verminderen. Ook wil Plasterk de seksescheiding in beroepen doorbreken. In samenwerking met het Platform Bèta Techniek worden daarom tot en met 2011 zo'n honderd extra havo en vwo-scholen ondersteund in specifieke keuzevoorlichting aan meisjes. Daarbij gaat het niet alleen om voorlichting, maar ook om het inzetten van vrouwelijke rolmodellen die al werkzaam zijn in verschillende technische branches. Omdat ouders een grote invloed hebben op de keuzes van hun kinderen, worden zij ook betrokken bij de voorlichting.
Actieplan
In het mbo moet met het extra geld de instroom van meisjes vanuit het vmbo naar ROC's worden bevorderd. ROC's gaan samen met de vmbo-scholen in een regio een actieplan ontwikkelen om meer meisjes aan te trekken en te behouden in technische opleidingen. Hierin is onder andere aandacht voor een aansprekende vormgeving van opleidingen die rekening houdt met de interesses van meisjes. Daarnaast komt er meer aandacht voor voorlichting en voor opleidings- en beroepskeuzes van meisjes op het vmbo.Op dit moment kiest bijna vijftien procent van de mbo-meisjes voor een technische opleiding. Bij jongens ligt dit percentage op vijftig procent.
13-02 KPN garandeert anonimiteit internetgebruiker
13-02 Ordina rondt integratie Oracle EBS bij EL&I af
13-02 Perfectview levert CRM-systeem aan Gelderland
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Acer levert Future Classroom Lab op
09-02 Oracle neemt eHRM-specialist Taleo over
09-02 KPN benoemt Nederlandse directeur en CFO
09-02 MySapply koopt collectief accountantsdiensten in
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
07-02 Verhuurder Capgemini-pand vecht verhuizing aan
06-02 Erasmus Universiteit reorganiseert ICT
06-02 Banometer: Topstart vacaturemarkt krijgt vervolg
|
|



