Banometer: daling aantal ICT-vacatures zet door
Er is minder vraag naar ict'ers, blijkt uit de personeelsvacatures in de landelijke bladen. Het aantal vacatures voor onder andere trainees en projectmanagers is gedaald.
Het aantal ict-vacatures is opnieuw gedaald. Vorige week werden er nog 259 personeelsadvertenties geplaatst, maar nu staat de teller op 193.De daling is vooral bij de functie van applicatieprogrammeur goed te zien. In de landelijke bladen werd 9 keer om zulke medewerkers gevraagd, terwijl dat vorige week nog 28 keer was. Ook voor automatiseringsadviseurs, informatieanalisten, trainees en projectmanagers zijn minder plekken beschikbaar.
Alleen voor PC-gebruikersondersteuners ziet het er iets gunstiger uit. Hoewel het slechts een kleine stijging is, ging het aantal vacatures van 9 naar 12.
Reacties op dit artikel
We gaan gewoon de vakantieperiode in. Logisch dat het wat rustiger is. Veel projecten worden op een lager pitje gezet en over de vakanties heen getrokken. Trekt vanzelf wel weer aan...
Of de landelijke bladen verliezen martkaandeel van andere advertentiemogelijkheden zoals internet? Dit is echt een heel slechte conclusie of een hele slechte samenvatting van wellicht een goed (veel groter) rapport.
Ik denk zelfs eerder het laaste want het is een trend om websites elke 5 minuten te vullen met een nieuw artikel (samenvatting van een artikel op een andere site) waarbij even kort door de bocht wordt gegaan om maar snel wat vulling te hebben.
Ik denk zelfs eerder het laaste want het is een trend om websites elke 5 minuten te vullen met een nieuw artikel (samenvatting van een artikel op een andere site) waarbij even kort door de bocht wordt gegaan om maar snel wat vulling te hebben.
13-02 KPN garandeert anonimiteit internetgebruiker
13-02 Ordina rondt integratie Oracle EBS bij EL&I af
13-02 Perfectview levert CRM-systeem aan Gelderland
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Acer levert Future Classroom Lab op
09-02 Oracle neemt eHRM-specialist Taleo over
09-02 KPN benoemt Nederlandse directeur en CFO
09-02 MySapply koopt collectief accountantsdiensten in
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
07-02 Verhuurder Capgemini-pand vecht verhuizing aan
06-02 Erasmus Universiteit reorganiseert ICT
06-02 Banometer: Topstart vacaturemarkt krijgt vervolg
|
|
Gerelateerde artikelen




Het lijkt me erg voorbarig om de conclusie te trekken dat de daling van het aantal ICT-vacatures doorzet uit metingen over 4 weken, zonder correctie voor het seizoen. De 'daling' over deze periode is precies 9 vacatures terwijl de schommeling tussen de weken een veelvoud daarvan is.