Onderhandelen bij ontslag: 4 tips

13-02-2009 15:30 | Door Heleen van Roon | Lees meer over het bedrijf: Intermediair | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

Onderhandel jij als je ontslagen wordt?

De ict'er die zijn baan verliest, kan stilletjes zijn spullen pakken en het pand uitsluipen. Nog even blijven om te onderhandelen over de ontslagvoorwaarden kan ook. Vier tips om er het beste van te maken bij ontslag.

Het voordeel van een (dreigend) ontslag is dat je gedwongen wordt om na te denken over wat je wilt, aldus Intermediair. Computables zustertijdschrift zette enkele onderhandelpunten op een rijtje.

* Vraag een deel van de vergoeding niet in geld, maar laat je werkgever een opleiding of training betalen (dit is aftrekbaar voor de werkgever, dus je kunt een hoger bedrag aan een opleiding uitgeven dan je als maandsalaris vergoed zou krijgen).
* Vraag om de mogelijkheid een training te volgen in de ‘tijd van de baas'.
* Vraag om uren zodat je bijvoorbeeld stage kunt lopen.
* Gebruik het netwerk van je werkgever: kent hij of zij iemand die je op weg kan helpen?

Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3