ICT'er krijgt jaarlijks 5000 euro bonus
De gemiddelde prestatiebonus die ict'ers in 2008 van hun werkgever uitgekeerd kregen, bedroeg ruim 4800 euro. Dit blijkt uit onderzoek van onderzoeksbureau De Breed en Partners. De gemiddelde gratificatie die ict'ers ontvingen was gemiddeld 2800 euro. De cijfers hebben betrekking op diverse ict-functies zoals ict-consultant of systeembeheerder. Bonussen van topfunctionarissen zijn hierin niet meegerekend.
Bonussen en prestatiebeloningen wekken momenteel voornamelijk afkeer door de kredietcrisis. In de ict-sector is het echter niet ongewoon om prestatiebonussen uit te keren of werknemers te belonen in de vorm van gratificaties.
‘Een gratificatie is een bijzondere vorm van beloning die slechts eenmaal per jaar of soms zelfs eenmalig wordt toegekend', vertelt Judith Herrewijn van De Breed en Partners. ‘Het verschil met de prestatiebonus is dat de tweede uitgaat van behaald resultaat. Dit is een contractueel vastgelegde bonus die wordt uitgekeerd op basis van een geleverde prestatie door de werknemer.'
Verdomhoekje
Dit verschil is, volgens Herrewijn, juist van belang sinds de bonus als beloningsvorm in een verdomhoekje verkeert. ‘Je leest vaak dat een topman een gigantische bonus heeft gekregen, maar er wordt zelden uitgelegd of dit één bonus betreft of dat deze bestaat uit bijvoorbeeld én een prestatiebonus en de jaarlijkse gratificatie of vastgestelde jaarbonus.'
Voor het onderzoek van De Breed en Partners zijn 1949 ict'ers ondervraagd, waaronder 106 ict-consultants, 61 systeembeheerders en 111 programmeurs.
Aangezien hier over een GEMIDDELDE bonus gesproken wordt, moeten we dan afleiden dat er slechts "een paar" een bonus hebben gehad, maar dan wel een heel grote?
Bij mijn vorige werkgever ( tot 01-04-09 ) kreeg ik 5000 bruto bonus voor geleverde prestaties, jaar na jaar.
Bij mijn huidige werkgever is dat zelf 5750 bruto dus het kan wel echt.
De genoemde cijfers zouden dus best wel eens kunnen kloppen
Ik werk voor de lokale overheid.
Typerende reacties van frustranten, die eens na zouden moeten denken, waarom bonussen aan hen voorbij gaan.
Dit is dus geen prestatiebonus, maar gewoon een onderdeel van het salaris dat je niet krijgt wanneer je "op de bank zit".
Distantieer me van de uitspraken in dit artikel.
Persoonlijk wordt ik het liefst gewoon betaald als een ieder ander. Ik betaal belasting zodat mensen voor bijvoorbeeld veiligheid, zorg en mensen hun oude dag. Anders zou ik hier niet eens zitten.
Even later lezen we gemiddeld. Dat zal het wel zijn.
Het enige bedrijf waar ik gesolliciteerd heb en gesproken werd over bonussen was er een waar een bod werd gedaan van ruim 500,- p.m. minder maandsalaris dan ik destijds verdiende. Das is dus 6000,- bruto per jaar. Dit zou dan volgens de HR afdeling gecompenseerd worden met de "bonussen" die behaald konden worden.
Het geld voor de "bonussen" moet ergens vandaag komen en dat is vaak uit je eigen zak. Vaak zijn het constructies waarin je het verlies deelt wanneer je minder inzetbaar blijkt bij klanten dan vooraf verwacht was en meer krijgt wanneer je beter inzetbaar blijkt te zijn.
Als je de interne ICT verzorgt dan krijg je meestal gewoon goed betaald zonder vage constructies, je hebt dan eigenlijk de "bonus" inbegrepen bij je salaris. Dit spaart je dan weer de spannende periodieke momenten waarop gaat blijken of je krijgt wat je zou moeten krijgen of gewoon het schip in gaat.
Ik werk al jaren voor een grote ICT'er. Deze werkegever heeft mijn oude werkgever overgenomen en kwam toen ineens met de 13e maand over de brijg... Maar wat bleek? Mijn jaarsalaris is gewoon in 13 stukjes gedeeld en ik krijg aan het eind van het jaar dus gewoon mijn eigen centjes onder de noemer 13e maand...
En de resterende waren? ... IT-managers? CEO's? Raad van Bestuur?
@Ik: volgens mij is een bonus datgene wat je extra kunt krijgen bovenop je 12 maandsalarissen + vakantiegeld.
Hoe de bonus "verkocht" wordt is een ander verhaal.
"Ik" beschrijft een van de varianten. Vaak koppelen ze een winstdoelstelling aan de 13e maand, waarmee je er in het slechtste geval nog op achteruit gaat.
Bij mijn huidige opdrachtgever zie ik dat de vaste medewerkers een bonus kunnen krijgen, maar dat de invloed die ze hebben op de gekoppelde targets nihil is.
Zelf mag ik niet klagen. Bij een normaal jaar krijg ik een 13e maand, en bij voldoende declarabele uren kan ik daar nog eens 1.5 maand bovenop krijgen.
En gelukkig is 2.5 maandsalaris meer dan ?5000.- bij mij.
Daarnasst staat een online Quiz met vragen:
Hoeveel bonus krijg jij?
Totaal: 241 stemmen - 100%
Ik krijg geen bonus, zegt:
151 stemmen - 62%
Ik krijg jaarlijks minder dan 4800 euro, zegt:
67 stemmen - 27%
Ik krijg jaarlijks meer dan 4800 euro, zegt:
23 stemmen - 9%
De vraag is nu, wat klopt er niet?/of: Zoek de fout?
Is dit een typisch:
'Pot verwijt de Ketel dat ie Zwart ziet?'
Of hebben we geen andere onzin te plaatsen bij Computable, en is dit als ongeveer het beste van alle onzin van deze week?
Verder een kwalitatieve bonus op jaarbasis van max 10% van jaarsalaris. Targets zijn fair en realiseerbaar...
Dus... ze bestaan wel. Bedrijven met goede bonussen.
NonBonusmannen bestaan ook, wellicht veel meer dan Bonusmannen. ;-))
Nieuwsbericht spreekt van een gemiddelde ICT bonus van 4800 wat insinueert dat er een overtuigende meerderheid is die dus ?berhaupt iets van een bonus krijgen voor hun hun werk, terwijl 61% te kennen geeft helemaal geen bonus te ontvangen en 27% aangeeft minder dan 4800 te ontvangen.
Hoe komen ze dan aan dat gemiddelde vraag je je dan af.
snap dat dan...
;)
Bij 100% hollandse werkgevers ben ik het bonussysteem persoonlijk niet tegengekomen.
Bonussen , waar? ik zelf al meer dan 8 ict-bedrijven gewerkt tijdens mijn lijdensweg, maar 1 had een bonus, ca 1/2 maandsalaris....
Wie had de 5000 euro? Zeker de redacteur van Computable.
Loonsverhogingen zitten er voor veel mensen niet in, zelfs geen inflatie correcties! Dat is in Belgie tenminste bij wet verplicht! Goede zaak!
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Acer levert Future Classroom Lab op
09-02 Oracle neemt eHRM-specialist Taleo over
09-02 KPN benoemt Nederlandse directeur en CFO
09-02 MySapply koopt collectief accountantsdiensten in
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
07-02 Verhuurder Capgemini-pand vecht verhuizing aan
06-02 Erasmus Universiteit reorganiseert ICT
06-02 Banometer: Topstart vacaturemarkt krijgt vervolg
|
|



