Cofely doorstaat eerste serieuze storing
Het rekencentrum van Cofely in Maastricht heeft de eerste grote storing probleemloos opgevangen. Nadat bij graafwerkzaamheden een aantal 10 kV-kabels werd losgetrokken, zat het gebied rond het vliegveld van Maastricht eind vorige week urenlang zonder stroom. Cofely én Eurocontrol hadden echter geen last van de stroomonderbreking.
'Met onze eigen stroomvoorziening kunnen we het als 'eilandbedrijf' zes dagen volhouden', vertelt Sjef Gorissen, manager van het rekencentrum van Cofely, dat is gehuisvest op het industrieterrein bij het vliegveld Maastricht-Aken. 'De minimumeis voor noodstroomopvang bij datacenters is 48 uur.' Gorissen toont zich dan ook niet onder de indruk van de kabelbreuk die zich afgelopen vrijdag in de buurt voordeed. Een aannemer trok hoogstwaarschijnlijk bij graafwerkzaamheden een vijftal 10 kV-middenspanningskabels los op de Europaweg vlakbij het vliegveld. 'Ons rekencentrum schakelde direct over op noodstroom. De medewerkers in het datacentrum hebben er niets van gemerkt, behalve dat er een alarmlichtje ging branden. Klanten hebben ook niet verontrust gebeld.'Zwaar
Volgens Gorissen is de beschikbaarheid van het Cofely-datacenter vanwege de dubbel uitgevoerde back-upfaciliteiten hoger dan het elektriciteitsnet. Daar waar Cofely alsook het vliegveld (Eurocontrol) direct overschakelden op hun noodstroomvoorzieningen zaten duizenden huishoudens in het gebied op en rond het vliegveld bij Maastricht door de storing uren zonder stroom. Rond tien uur 's avonds had energienetwerkbedrijf Enexis de stroomvoorziening weer hersteld.
'Eigenlijk was het voor ons geen grote storing', stelt Gorissen. 'De beschikbaarheidstesten die we regelmatig uitvoeren, zijn zwaarder.' Toch was dit de eerste officiële calamiteit die Cofely meemaakt in het nieuwe rekencentrum in Maastricht. In die zin heeft de technisch dienstverlener de vuurproef glansrijk doorstaan, vindt de manager van het computercentrum.
De ict-krachtcentrale van Cofely is begin vorig jaar opgeleverd en heeft een vloeroppervlak van 2600 m2, dat kan worden uitgebreid tot 5000 m2. Het bedrijf heeft de energiecentrale buiten het computercentrum in een aparte 'loods' geplaatst, waarmee de centrale infrastructuur gescheiden is van de computerzalen.
Klanten zijn onder andere het Academisch Ziekenhuis Maastricht, KPN, de Vebego Groep, de Algemene Pensioen Groep (APG) en IT Services Nederland (ITSN), die recent de centrale ict-infrastructuur van de Brabants/Gelderse zorginstelling Stichting Nieuwebrug en woningstichting Wonen Limburg verhuisde naar het datacenter van Cofely op Maastricht Airport.
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
03-02 SLTN en ICTroom openen Datacenter Brabant
01-02 Spoelstra spreekt: Het is helemaal geen crisis
31-01 Viafrica levert diensten voor Nice ICT-centra...
30-01 Wennen aan cybercrime kost tijd
26-01 Be Informed komt met oplossingen voor overheden
23-01 Boek belicht tien effecten van opkomst apps
23-01 Sogeti publiceert boek over app-effecten
20-01 EU zoekt Nederlandse vrijwilligers voor...
19-01 Van oude IT, de dingen, die voorbijgaan…
13-01 Brein heeft last van Brein
|
|



