Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Routeplanner wordt ‘reisbeheer’

23 december 2004 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Kim Loohuis
Kim Loohuis

De wereld van routeplannersoftware verandert. Een paar jaar geleden kwam het programma nog op een cd-rom die je moest installeren. Daarna werd het mogelijk om je route via internet te plannen. Met de opkomst van navigatiesystemen in auto’s en vrachtwagens is echter de wereld van simpele routeplanners veranderd in ’travelplanners’.

“Routeplanners zijn dood”, zegt Ernest McCutcheon, directeur van het Duitse softwarebedrijf Map & Guide, “Lang leve travelplanners.”
Bij reisplanners wordt niet alleen de route die gereden wordt ‘real-time’ berekend (in geval van verkeerde afslag), maar zit er veel meer informatie in de softwarepakketten. Het voorbeeld dat McCrutcheon geeft is dat van een verkoper onderweg. “Stel, zijn afspraak in Apeldoorn gaat niet door. Over een uur moet hij bij een andere afspraak, ook in Apeldoorn, zijn. Onze travelplanner laat hem dan in één oogopslag zien waar het dichtstbijzijnde cafeetje is waar hij even een kopje koffie kan drinken tot zijn volgende afspraak.” Datzelfde geldt ook voor hotels, tankstations, garages, restaurants en ga zo maar door.
In Nederland wordt Map & Guide vertegenwoordigd door dochterbedrijf PTV-Ordis, onder leiding van Dyon van Gaans. “De software kan worden aangesloten op de systemen die bij bijvoorbeeld een transportbedrijf draaien. Daardoor hoeft een chauffeur ’s ochtends niet meer naar kantoor om zijn route voor die dag af te halen, maar kan die vanuit het kantoorsysteem naar zijn navigatiesysteem verzonden worden en real-time worden aangepast.”

Wagenparkbeheer

Map & Guide werd in 1991 als eerste professionele routeplanner gelanceerd door de Duitse bedrijven CAS en PTV. De onderneming Map & Guide werd in 2000 opgericht als volle dochter van PTV. De productlijn beperkt zich niet meer tot alleen de reisplanner. Het bedrijf kent daarnaast bijvoorbeeld een ‘fleetmanager’ (voor wagenparkbeheer) en de module Toll Pro, waarmee een totaaloverzicht van transportkosten kan worden berekend. Met het oog op de nieuwe tolbepalingen in Europa is de Map & Guide Transport-module uitgerust met nieuwe tolfuncties, waarbij het mogelijk is om via internet een tolboeking te doen.
Map & Guide onderscheidt drie bedrijfsvlakken waar het zich op richt: verkeer, mobiliteit en logistiek. Op dit moment heeft het 75 mensen in dienst en een jaarlijkse licentie-afname van 1,2 miljoen stuks. McCutcheon verwacht voor dit fiscale jaar (2005, red.) een omzet- en winstgroei van dubbele cijfers.< BR>

Meer over

Networking

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Werkplek & Beheer

    Nominaties: 10 sterke ict-projecten in het mkb

    Data & AI

    Nominaties: 10 veelbelovende tech startups

    Cloud & Infrastructuur

    Nominaties: 10 grootzakelijke projecten

    Amsterdam
    Cloud & Infrastructuur

    Amsterdam kiest KPN voor private cloud

    cloudsoevereiniteit EU
    Cloud & Infrastructuur

    Techwereld vrij positief over Europese pakket voor digitale soevereiniteit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs