SAP gaat Software-as-a-Service aanbieden
Gisteren onthulde de Duitse softwaregigant SAP dat het bedrijf een toepassing gaat aanbieden via internet. Daarmee zet SAP een grote stap op de markt van Software-as-a-Service (SaaS) en gaat de concurrentie aan met bedrijven als Salesforce.com.
SAP Business ByDesign is de naam van het on-demand pakket dat SAP binnenkort op de markt wil brengen. Dat maakte het bedrijf gisteren bekend in New York. Het zou gestoeld zijn op vier sleutelprincipes: compleetheid, gebruiksgemak, aanpasbaarheid en goedkoop en wordt momenteel gebruikt door testklanten in de Verenigde Staten en Duitsland.
Met het pakket betreedt SAP de booming markt waarin allerlei toepassingen worden aangeboden als webdienst. Volgens het bedrijf heeft deze markt een potentie van zo'n 15 miljard US dollar (11 miljard euro) en zijn dergelijke producten vooral interessant voor bedrijven met honderd tot vijfhonderd medewerkers.
Voor SAP betekent Business ByDesign een geheel nieuw zakelijk model. Henning Kagermann, de ceo van SAP: "Het is ontworpen om de it voor middelgrote bedrijven drastisch te vereenvoudigen. De Cost of Ownership wordt substantieel verlaagd en efficiëntie wordt gecombineerd met businessflexibiliteit."
Klanten hoeven niet meer vooraf flinke licentiekosten te betalen, maar betalen een maandelijks bedrag per gebruiker. In het geval van SAP komt dat neer op 150 dollar of minder. In het algemeen lijken steeds minder (potentiële) klanten bereid om op de oude manier software aan te schaffen. In het pakket zitten onder andere applicaties voor projectmanagement, supply chain management en klantrelatiemanagement (crm).
Software-as-a-service, waarbij de toepassingen als webdienst worden afgenomen, is dan ook in opmars en verplicht steeds meer traditionele softwarebedrijven om ook webdiensten aan te bieden. Grootste speler op de SaaS-markt is momenteel Salesforce.com, die een uitgebreid crm-pakket online aanbiedt.
10-02 Complexiteit elimineren met Backup Exec 2012
10-02 Avocent van Emerson beheert datacenter
09-02 Talk & Vision biedt Personal Video in de cloud
08-02 Blue Coat MACH5 kan versleutelde Flash Video aan
08-02 Interoute breidt service uit met Virtual Data...
07-02 iPad app Teamcenter AppShare deelt desktop
06-02 Netgear introduceert Intelligente Edge-switches
03-02 Siemens PLM Software introduceert Jack 7.1
02-02 CommVault breidt Simpana-software verder uit
02-02 LaCie 5big Office back-up-oplossingen voor MKB
09-02 Vodafone: Wij spelen klantinformatie niet door
09-02 Talk & Vision biedt Personal Video in de cloud
09-02 'Ook met cookiewet is gebruiker niet anoniem'
09-02 'KPN koppelt ID aan internetverkeer'
08-02 Nokia verplaatst smartphoneproductie naar India
08-02 'Nieuwe cookiewet is eenvoudig te omzeilen'
07-02 iPad app Teamcenter AppShare deelt desktop
06-02 Netgear introduceert Intelligente Edge-switches
06-02 Duitse PMCS.helpLine neemt Leidse MCH+ over
03-02 Apple eist alsnog Samsung Galaxy-verbod
|
|
13-02-08 Dell koopt SaaS-dienst voor e-mail en archiveren
08-10-07 IBM en Google doneren aan 'cloud computing'-onderzoek
26-07-07 'SOA versnelt de opmars van SaaS en BPO'
14-09-06 SaaS is over vijf jaar gemeengoed
Optimale controle over uw communicatie
Organisaties willen dat medewerkers altijd en overal optimaal bereikbaar zijn en toegang hebben tot bedrijfsinformatie.......
Videotorial
Citrix: Er zijn geen technische beperkingen meer
Andreas van Wingerden, regional manager systems engineering Citrix Benelux: 'Informatiesystemen staan te allen tijde tot mijn beschikking.'


