Concurrent Tandberg niet bang voor overname
Polycom en LifeSize vrezen niet voor een overname van Tandberg door Cisco. Unified Communications-leverancier Polycom noemt zich nu 'de enige onafhankelijke leverancier in de markt voor Unified Communications'. Videocommunicatieleverancier LifeSize zegt dat Tandberg het productportfolio van Cisco niet fundamenteel verandert. LifeSize en Polycom zijn de belangrijkste concurrenten van Cisco en Tandberg.
'Het bod van Cisco op Tandberg komt niet onverwacht. Wij vinden het goed nieuws', zegt Benelux directeur David van den Berg van Polycom. 'Wij zijn de enige leverancier die samenwerkt met platformen van alle andere leveranciers.' Volgens de directeur blijft Cisco/Tandberg een concurrent: beide leveranciers hebben producten in het topsegment van de markt voor telepresence. Polycom heeft daarnaast nog een telepresence-product in het allerhoogste segment. 'Dat is eigenlijk een kleine bioscoopzaal en die wordt vooral gebruikt door de top van de zakelijke markt', zegt de directeur.
Volgens de leverancier is een eventuele overname een geweldige kans voor het bedrijf. 'Organisaties kunnen nu kiezen tussen het dure, inflexibele systeem van Cisco dat vooral gericht is op bestuurskamers en de producten van LifeSize bedoeld voor een grotere doelgroep en tegen iedere prijs', zegt het bedrijf in een reactie. Oprichter Craig Malloy noemt het verrassend dat Cisco investeert in de geschiedenis van videocommunicatie en niet in de toekomst ervan.
Drie miljard
De netwerkfabrikant bracht begin oktober een bod uit van ongeveer drie miljard dollar op de Noorse videocommunicatieleverancier. Met de overname mikt Cisco op een uitbreiding van zijn portfolio van producten voor onderlinge samenwerking (collaboration) en een snellere invoering van dergelijke producten op de markt. Volgens experts van Computable bezorgt de overname Cisco een breder productportfolio, vooral in het lager segment van de markt.
13-02 Ordina rondt integratie Oracle EBS bij EL&I af
13-02 Perfectview levert CRM-systeem aan Gelderland
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
09-02 KPN benoemt Nederlandse directeur en CFO
08-02 Blue Coat MACH5 kan versleutelde Flash Video aan
08-02 Open Line opent datacenter voor cloud-portfolio
07-02 KPN trekt bod voor vaste telefonie OT2010 in
06-02 Netgear introduceert Intelligente Edge-switches
03-02 SLTN en ICTroom openen Datacenter Brabant
02-02 Genesys gaat los van Alcatel-Lucent verder
01-02 Kender Thijssen en Finntax heten nu Detron
|
|
02-12-10 Cisco koopt softwarebeheerspecialist LineSider
21-04-10 Cisco tekent overname Tandberg in Nederland
30-03-10 Cisco mag van EU en VS Tandberg overnemen
04-12-09 Cisco bezegelt overname van Tandberg
16-11-09 Cisco verhoogt bod op Tandberg
12-10-09 Videoconferencing transformeert in teleportatie
05-10-09 Experts: 'Tandberg versterkt portfolio van Cisco'
01-10-09 Cisco koopt videocommunicatiebedrijf Tandberg
27-10-08 Tandberg optimaliseert Telepresence
Optimale controle over uw communicatie
Organisaties willen dat medewerkers altijd en overal optimaal bereikbaar zijn en toegang hebben tot bedrijfsinformatie.......





Ik moet toegeven, niet alles wat Cisco en Tandberg levert is van deze tijd.
Maar Tandberg levert zeer zeker ook subproducten die technologisch ver op de concurrentie vooruit lopen. Idem geldt dit trouwens voor Polycom zelf.
Ben trouwens benieuwd hoe snel Sony met het nieuwe open Teleportel systeem de grootste concurrent van alle drie zal zijn.