Cisco onthult beveiliging in switches en wifi

18-10-2005 16:14 | Door Jasper Bakker | Lees meer artikelen over: Malware | Lees meer over het bedrijf: Cisco | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

Cisco onthult vandaag zijn netwwerkapparatuur voorzien van ingebouwde beveiliging. Het betreft tegenmaatregelen voor malware als virussen, wormen en spyware.

De producent van netwerkapparatuur levert al dergelijke beveiligingssoftware voor zijn routers, maar doet dat nu ook voor switches en wireless routers. De router-bescherming functioneert voor de connectie met de buitenwereld, al dan niet eigen werknemers op lokatie. De nieuwe beschermingslaag functioneert voor de interne wereld. Daarmee valt dus ook besmetting door een binnengedragen laptop in te dammen of te voorkomen.

 

De nieuwe beveiliging komt in de vorm van uitbreidingen op Cisco's Network Admission Control (NAC). Dat raamwerk biedt ook de mogelijkheid systemen, al dan niet nieuw op het netwerk, in quarantaine te plaatsen. Dat hoeft niet pas te gebeuren bij een besmetting, maar kan ook daarvóór indien de 'gezondheidskeuring' het ontbreken van patches waarneemt. Cisco concurreert hiermee met leveranciers, soms ook partners, als Microsoft, Symantec, Check Point Software en Juniper Networks.

Netwerktechnologie

Verwaayen moet technologiekeuzes maken

Ben Verwaayen, die vanaf begin september 2008 aan het roer staat van Alcatel-Lucent, moet beslissen op welke soorten netwerktechnologie zijn bedrijf zich gaat toeleggen. Het huidige palet is namelijk veel te breed.

Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3