Microsoft werkt nog aan Silverlight voor Linux
De Internet-ambities van Microsoft hebben een nieuwe impuls gekregen met de komst van multimedia-plugin Silverlight. Versie 1.0 is er inmiddels, voor Windows en Mac OS X. De Linux-uitvoering volgt nog.
Microsoft werkt mee aan de Linux-uitvoering van zijn platformonafhankelijke plugin Silverlight. De Windows-producent bracht eerder deze week de uitvoering uit voor zijn eigen besturingssysteem en voor Apple's Mac OS X. Silverlight is een nieuw multimedia-platform dat onafhankelijk van besturingssysteem en browser moet werken. Het is een tegenhanger voor de Flash-technologie van het door Adobe overgenomen Macromedia.
Open source-ontwikkelaar Miguel de Icaza, onder meer bekend van Gnome en het Mono-project, laat op zijn blog weten dat de Linux-uitvoering vordert. Het Mono-team bij Linux-leverancier Novell werkt in het hiervoor opgerichte Moonlight-project samen met Microsoft. Onlangs kwam Sun Microsystems al met een eigen tegenhanger: JavaFX.
Nu concurrenten op het gebied van Content Platforms Microsoft voorbij dreigen te gaan (bijvoorbeeld het pact Google/Apple/Sun), probeert Microsoft een content architectuur platform laag te creeren bovenop alle concurrerende platforms, om toch weer de controle te krijgen.
10-02 Complexiteit elimineren met Backup Exec 2012
10-02 Avocent van Emerson beheert datacenter
09-02 Talk & Vision biedt Personal Video in de cloud
08-02 Blue Coat MACH5 kan versleutelde Flash Video aan
08-02 Interoute breidt service uit met Virtual Data...
07-02 iPad app Teamcenter AppShare deelt desktop
06-02 Netgear introduceert Intelligente Edge-switches
03-02 Siemens PLM Software introduceert Jack 7.1
02-02 CommVault breidt Simpana-software verder uit
02-02 LaCie 5big Office back-up-oplossingen voor MKB
03-02 Itemis betreedt Nederlandse markt via Warmer IT
30-01 LeaseWeb gebruikt besturingssysteem CloudLinux
20-01 Consortium wil open standaard voor...
20-01 Reclasseringsorganisaties kiezen open source
12-01 Mandriva staat op rand van faillissement
05-01 Versimpeling Mozilla licentie vraagt om uitleg
04-01 Open source-dienstverlener Sourcesence failliet
03-01 Windows Azure gaat Linux VM's ondersteunen
29-12 Zarafa levert webbeheerinterface Z-Admin 1.0
29-12 VMware View geschikt voor Kindle Fire, Mac en...
|
|
06-08-09 Microsoft: Linux is een concurrent
20-10-08 Silverlight komt niet op iPhone, wel op Android
01-10-08 Flash onder druk door opkomst Silverlight
01-08-08 Sun biedt eindelijk bèta JavaFX
02-07-08 Google en Yahoo! doorzoeken Flash-sites
24-05-08 Microsoft verslaat met Silverlight Adobe nog niet
10-05-07 Sun werft ontwikkelaars met Java en JavaFX
14-03-06 Microsoft pauzeert ontwikkeling Photoshop-tegenhanger
OS-strategie overheid
Volgens Computable-experts is het ontwikkelen van een open sourcestrategie voor overheden verplichte kost. In het actieplan Nederland Open in Verbinding wordt het jaar 2010 genoemd als het jaar waarin er een strategie moet zijn.

